Předzápasové předpoklady se vyplnily. Pražský celek si libuje ve vyrovnaných soubojích a jinak tomu nebylo ani v duelu na stole hradeckého Sokola. Ten se přitom po přesvědčivém výkonu domácího Tibora Špánika v první dvouhře dostal rychle do vedení 1:0.

O rychlou odpověď hostů se snažil Martin Koblížek. Do zápasu s Vlastimilem Bubnem vstoupil ve vysokém tempu a vypracoval si náskok 2:0 na sety a 6:3 na míčky. Od té chvíle však začal Buben měnit taktiku, zpřísnil své údery a třetí set nakonec získal na svou stranu.

Obraz hry se najednou úplně obrátil. Když se Buben dostal v páté sadě do vedení 10:7, všichni si už mysleli, že půjde hradecký tým do vedení 2:0 na zápasy. Přesto se Koblížek nevzdal, odvrátil tři mečboly a srovnal stav utkání na 1:1.

V důležité třetí dvouhře se v dresu Sokola postavil Radek Skála proti Filipu Delinčákovi. Delinčák si sice dvakrát vybojoval náskok 1:0, reps. 2:1 na sety, Skála ale v obou případech smazal soupeřovo vedení. Vše tak opět rozhodla pátá sada. V jejím průběhu měl lehce navrch domácí hráč a přestože v koncovce zkazil jedno podání, zvítězil poměrem 13:11.

Za stavu 2:1 na zápasy šli do hry Špánik s Koblížkem. Divákům opět nabídli vynikající podívanou, když se zápas přeléval z jedné strany na druhou. I toto střetnutí dospělo až do pátého setu, ve kterém svůj druhý bod pro KT Praha získal Koblížek.

V rozhodující páté dvouhře už Buben očividně nechtěl utkání dál natahovat. Proti Olejníkovi pokračoval ve své zlepšené hře z prvního zápasu a po překvapivě rychlé výhře 3:0 na sety dovedl po téměř třech hodinách hradecký tým k výhře 3:2. Díky těmto velmi důležitým třem bodům se Sokol odpoutal od dna tabulky, v níž mu aktuálně patří devátá příčka.

TJ Sokol PP Hradec Králové – KT Praha 3:2

Tibor ŠPÁNIK – Martin OLEJNÍK 3:0 (8,4,8), Vlastimil BUBEN – Martin KOBLÍŽEK 2:3 (-5,-4,8,7,-11), Radek SKÁLA – Filip DELINČÁK 3:2 (-8,5,-8,8,11), Tibor ŠPÁNIK – Martin KOBLÍŽEK 2:3 (-12,10,-9,9,-6), Vlastimil BUBEN – Martin OLEJNÍK 3:0 (4,7,9).

Tabulka

- Jan Mokrejš