Hosté šli v úvodu do vedení 8:0, čímž jakoby naznačili, jak že se bude zápas vyvíjet. Pak Hradec sice zabral a v poslední minutě úvodní čtvrtiny se dokonce dostal do plusu (23:22), jenže to bylo z jeho strany vše. Pražané si za několik vteřin trojkou Vyroubala vzali vedení zpátky a už ho až do konce zápasu nepustili.

Hráči USK nakonec v ofenzivně laděné partii, kde obrany moc neexistovaly, nadělili Královským sokolům nepopulární stovku. Tím jen potvrdili suverénně vedoucí postavení v tabulce nadstavbové skupiny A2 i výborné výsledky ze závěru základní části (dvakrát výhra se silným Kolínem a demolice Slavie).

„Utkání se zlomilo ve druhé čtvrtině, kdy nám soupeř začal utíkat. Sice jsme to ještě dvakrát dokázali stáhnout na rozdíl deseti bodů, ale to bylo z naší strany všechno. Tentokrát nás USK jednoznačně předčil,“ pronesl hradecký kouč Lubomír Peterka.

„Pražané hráli velmi agresivně a dařilo se jim v útoku. Pro nás je to těžká prohra,“ dodal zklamaný rozehrávač Sokolů Adam Goga.

Kooperativa NBL – nadstavba, skupina A2, 1. kolo

Královští sokoli Hradec Králové – USK Praha 88:106 (23:25, 44:52, 67:80). Body: Šturanović 26 (11 doskoků), Solević 18, Škranc 18, O. Peterka 14, Dvořák 7, Goga 5 - Okauru 25, Pipes Jr. 21, Vlk 14, Böhm 11, Samoura 10, Vyroubal 8, Švec 7, Petružela 6, Fuxa 2, Šafařík 2. Rozhodčí: Matějek, Jeřáb, Perlík. Trojky: 7:13. Trestné hody: 30/19 – 31/29. Doskoky: 40:40. Fauly: 22:23. Pět osobních chyb: 0:1 (36. Böhm). Diváci: 147.

Další výsledek: BK Redstone Olomoucko - SK Slavia Praha 79:84.