Hradečtí basketbalisté teprve od středy 4. listopadu trénují v hale, předtím se mohli připravovat pouze na venkovních sportovištích. Projeví se to na jejich sehranosti? Jedno je jisté: stejně na tom jsou všechny týmy.

Nejvyšší soutěž nedávno dostala výjimku pro restart a hned toho naplno využívá. Jednotlivá utkání se však musejí odehrávat za přísných hygienických opatření a samozřejmě bez diváků. Fanoušci však mají možnost sledování přímých přenosů prostřednictvím internetových stránek www.tvcom.cz

Svěřence trenéra Lubomíra Peterky čeká určitě hratelný protivník, který ale zároveň v létě vcelku kvalitně posílil svůj kádr, takže nic jednoduchého to rozhodně nebude. Kolínští Medvědi mají po pauze už jeden zápas za sebou a nevedli si vůbec špatně. V páteční dohrávce prohráli na půdě tuzemského giganta z Nymburka pouze o deset bodů (83:93). A to už o něčem svědčí.

„Po více než měsíční pauze se vracíme zpět na palubovky. Kolín udělal před začátkem sezony velké změny ve svém kádru, když dokázal přivést zkušeného pivota Jirku Jelínka a střelce Filipa Novotného. Nesmíme zapomenout ani na dvě zahraniční posily, které už v naší lize působily – Lee Skinner a Devante Wallace. Hru Kolína diriguje zkušený rozehrávač Adam Číž. Čeká nás tedy důležitý a obtížný zápas. Jsem si však jistý, že po tak dlouhé pauze budou hráči hladoví po vítězství a s Kolínem se o něj poperou,“ říká před úvodním rozskokem Lukáš Rovenský, technický týmu Královských sokolů.

Jak se Hradeckým povede restart Kooperativa NBL?

Duely Sokolů v tomto týdnu

Pondělí: BC Geosan Kolín – Královští sokoli Hradec Králové (17.45).

Středa: Královští sokoli Hradec Králové – BK JIP Pardubice (18.00).

Sobota: Královští sokoli Hradec Králové – Era Basketball Nymburk (17.00).