Dlouho to však na úspěšný výsledek nevypadalo. Hradci první polovina nevyšla. V jednu chvíli prohrával už o dvanáct bodů. ,,Může za to jednoznačně vlažný start,“ zlobil se trenér Lubomír Peterka. ,,Byli jsme příliš nekoncentrovaní. Něco jsme si k tomu řekli a po přestávce přišlo zlepšení.“ Sokoli dotahovali a v závěru třetí čtvrtiny s klaksonem stav srovnali na 68:68. ,,Byl to ohromně důležitý koš. Soupeř měl najednou hlavu dole, my si začali více věřit. Pro naše sebevědomí má tohle vítězství velkou cenu,“ řekl Peterka.

K nejlepším hráčům patřil teprve dvacetiletý křídelník Martin Kolář, autor sedmnácti bodů. "Mile mě překvapil. Doufám, že v podobných výkonech bude pokračovat," doplnil kouč.

Ve čtvrtfinále narazí jeho svěřenci na vítěze lednového duelu mezi Ostravou a Opavou. Právě favorizovaná Opava bude už v sobotu soupeřem Královských sokolů v dalším utkání Kooperativa NBL (hraje se v Třebši od 18 hodin). ,,Porveme se o to. Pokud necháme na hřišti maximum, nejsme bez šance,“ věří Peterka. Jedním hlasem ale bleskově dodává: ,,Musíme zachytit začátek, ne jako s Ústím. Víme, co od Opavy čekat. I u nich jsme odehráli dobrý zápas. Hlavně se musíme vyvarovat zbytečných chyb.“

Osmifinále Českého poháru
Královští sokoli Hradec Králové – Sluneta Ústí nad Labem 89:82 (19:27, 42:48, 68:68). Body domácích: Kolář 17, Lošonský 15, O. Peterka 13, Rikalo 11, Hampl 10, Canda a Sedmák po 9, Andres 3, Jiříček 2. Rozhodčí: Nejezchleb, Kučírek, Scholze. TH: 20/15 – 16/9. Trojky: 6:11. Diváci: 50.