Hradec už v tomto ročníku Slunetu jednou zdolal, dokonce v jejím domácím teritoriu (72:64). Šlo o duel úvodního kola a od něho uplynula dlouhá doba, přesto Východočeši budou chtít navázat na první úspěšný mač i na poslední třízápasovou úspěšnou šňůru.

Utkání s Pandami jsou vždy velmi vyrovnaná a bojuje se většinou až do posledních minut. O podobné výkonnosti obou týmů svědčí i vyrovnané postavení v tabulce. Ústí, Hradec a ještě Pardubice se dělí o šestou až osmou příčku se shodnou bilancí devíti výher a stejným počtem porážek.

Boje v základní část KNBL vrcholí, Hradci už by neměl uniknout postup do nadstavbové skupiny A1, kam projde nejlepší osmička. Severočeši jsou na tom podobně. Jejich tým táhne americké duo Svejcar – Autrey, které doručuje průměrně 16 a 15 bodů na utkání.

V 1. kole Sokoli (v černém) vyhráli na palubovce Slunety Ústí nad Labem 72:64.V 1. kole Sokoli (v černém) vyhráli na palubovce Slunety Ústí nad Labem 72:64.Zdroj: Sluneta Ústí n. L.

Sokolům bude na lavičce i nadále chybět hlavní trenér Lubomír Peterka (Covid-19), kterého v minulém utkání velmi úspěšně nahradil jeho asistent Martin Sýkora. Ten svoji premiéru na hlavním trenérském postu v nejvyšší soutěži pokřtil vítězstvím v horkém východočeském derby s Pardubicemi (82:85). Nyní na to může navázat.

Jeho pravou rukou ve vedení mančaftu bude zkušený srbský rozehrávač Pedja Stamenkovič, který v Pardubicích rozdal 15 asistencí, čímž stanovil nový rekord sezony KNBL.

Královští sokoli budou chtít navázat na chytrou hru, kterou předvedli v Pardubicích. Spolehnout se mohou na širší rotaci zkušených hráčů.

„Vítězství v Pardubicích bylo pro tým důležité. Nesmíme však usnout na vavřínech a musíme se soustředit na nelehké utkání s Ústím nad Labem, v němž bude důležitá koncentrace a boj do posledních minut. Právě bojovnost může rozhodnout o tom, který tým z vstoupí do roku 2022 vítězně. A Královští sokoli se o vítězství poprat umí,“ je přesvědčen zastupující kouč Sýkora.