Vlahović by měl jako hlavní rozehrávač nahradit Pedu Stamenkoviće, který po několika letech v hradeckém dresu končí. Vlahović v minulé sezoně působil ve slovenské nejvyšší soutěži, kde nastupoval za BC Komárno. „Na klub jsem slyšel velmi dobré ohlasy z více stran a znám hráče, kteří tu v minulosti hrávali, takže se mi nabídka velmi zalíbila a po rychlé komunikace s Peterem Sedmákem jsem se ji rozhodl přijmout. Do Hradce se moc těším. Věřím, že dokážeme navázat na dobré výsledky z předchozí sezony a postoupíme do play off,“ uvedl pro klubový web Královský sokolů Vlahović.

Třetí výraznou zahraniční posilou je Michal Čekovský. 216 centimetrů vysoký borec v minulé sezoně hrál na Slovensku za MBK Baník Handlová. Jeho výborné výkony neunikly pozornosti vedení hradeckého klubu. „Jsme rádi, že jsme se dohodli s jedním z nejlepších podkošových hráčů Slovenska. Michal měl skvělou individuální sezónu a já věřím, že na ni u nás naváže a pomůže nám k dosažení nastavených cílů,“ řekl sportovní manažer Peter Sedmák. Radost z přestupu do východočeského celku má i samotný hráč. „Během dlouhé přestávky od konce sezony jsem měl dostatek času zvážit všechny možnosti. Naskytlo se mi pár zajímavých nabídek, nakonec jsem zvolil přestup do české ligy. Cítil jsem, že potřebuji změnit prostředí a vystoupit ze své komfortní zóny. S vedením Hradce Králové jsme se pobavili o mojí roli v mužstvu. Měl bych mít dostatek prostoru ukázat své schopnosti a pomoci tak týmu dosáhnout dobrých výsledků,“ potvrdil Čekovský.

Vedle těchto tří klub přivedl čtyři talentované české hráče. „Další dva Češi s velkou pravděpodobností ještě přijdou a tím by měl být kádr pro začátek sezony kompletní,“ doplnil Sedmák