V Ženské basketbalové lize jsou na programu zápasy 11. kola. V domácím prostředí se z východočeského dua představí hradecké sokolky, které hostí Slovanku. Trutnovská Kara vyráží do Tábora.

So 14.00: BK Tábor (10. místo, 11 bodů) – Kara Trutnov (3. místo, 16 bodů).

Únava. Ta teď nejvíce komplikuje život basketbalistkám Trutnova. Už měsíc a půl trvá jejich nabitý program, při kterém si ligové zápasy „prokládají“ svou účastí v Evropském poháru FIBA.

Důsledkem únavy Trutnov prohrál i dvě poslední utkání, derby s Hradcem Králové a ve čtvrtek i pohárový duel s rumunským Aradem.
„Naše priorita je nyní vymyslet, jakým způsobem si odpočinout a jak tým znovu nastartovat, i když toho času moc není,“ poznamenal trutnovský trenér Petrovický.

Postupem do play off Evropského poháru FIBA si Kara splnila svůj letošní první cíl, teď ovšem přichází na řadu druhý. „Musíme se dostat do skupiny A1, kde nebudeme hrát tolik zápasů a regenerace tam může probíhat ve větší míře,“ podotkl kouč Kary.
Při pohledu na tabulku by dnešní duel na jihu Čech měl být pouze jakousi formalitou, což potvrzuje i výsledek prvního letošního utkání, Trutnov – Tábor 104:46.

„V domácím prostředí je ale Tábor nepříjemný soupeř. Nemá proti nám co ztratit. Zápas bude o vnitřním úsilí, které v sobě každá hráčka musí najít,“ řekl Martin Petrovický. Chybět mu bude nemocná Johnová a nejspíš stále také, po výronu kotníku, Šnajdrová.

So 16.00: Sokol Hradec Králové (6. místo, 15 bodů) – Basket Slovanka (8. místo, 13 bodů).
Jen zdánlivě slabšího soupeře dnes hostí basketbalistky Sokola Hradec Králové. V hale na Eliščině nábřeží si to od 16 hodin rozdají se Slovankou, kterou na její palubovce v Kralupech v úvodním vzájemném duelu porazily 77:70.

Jenže pozor! Slovanka dokáže potrápit i velmi silné celky, o čemž se přesvědčil jak brněnský Valosun, který vítězství ukořistil až po prodloužení, či hráčky USK. Ty nakonec sice dovedly zápas k přesvědčivé výhře, nicméně v poločase vedly pouze o jediný bod. „Soupeře nemůžeme v žádném případě podcenit. Jedná se o běhavý tým s výbornou rozehrávačkou Nezdařilovou. Pod košem pak hraje kvalitně Šípová. Nesmíme je zkrátka nechat líznout, v opačném případě bychom si cestu za výhrou mohli pořádně zkomplikovat,“ varuje hradecký kouč Miroslav Volejník.

Jeho svěřenkyně jsou po nečekané výhře v Trutnově ve velmi dobrém rozpoložení. „Na našem sebevědomí by se měl tento úspěšný výsledek projevit. Trochu mi jen dělá starost zdravotní stav. Kvůli nemoci v týdnu netrénovaly Věchtová a Růžičková. O tom, zda nastoupí, se rozhodně těsně před zápasem. Každopádně chceme vyhrát a potvrdit tak výsledek z Trutnova. V tabulce bychom znovu poskočili,“ pravil Volejník. (bog, kp)