Sranda stranou, už jde do tuhého. V basketbalové Kooperativa NBL mužů v sobotu odstartují vyřazovací boje. Přesně řečeno začíná se předkolem play off. V něm se střetnou dva nejhorší týmy z nadstavbové skupiny A1, kde se hrálo o první až osmé místo, s nejlepšími dvěma mančafty skupiny A2 (deváté až dvanácté místo). Do boje půjde také Hradec Králové, který se střetne s Děčíne.

Královští sokoli skončili v lepší nadstavbové „grupě“ poslední, Armex horší čtyřčlennou skupinu s přehledem vyhrál. Mírným favoritem by měli být Východočeši, i kvůli výhodě domácího prostředí v případném rozhodujícím třetím zápase, ovšem jejich poslední forma nebyla nijak oslnivá.

Úvodní duel série hrané na dvě vítězství bude k vidění v sobotu večer (20) v třebešské hale.

Dvě prohry = konec sezony

„V nadstavbě jsme dokázali vyhrát pouze dvakrát, určitě jsme chtěli více vítězství,“ vrací se hradecký kouč Lubomír Peterka k nedávno skončené druhé části sezony 2021/22.

Nyní je matematika jasná: dvě vítězství s Děčínem = postup do čtvrtfinále, dvě porážky = konec sezony.

V základní části i v nadstavbě se nějaká ta porážka mohla ještě odpustit, ale v play off je každé zaváhání znát, obzvlášť na domácí palubovce. Toho se Hradec musí vyvarovat.

„Musíme vybojovat dvě vítězství. Válečníci jsou pověstní svojí energií, kterou dokážou do zápasu vnést. Jsou rozhodně silnější, než když jsme se s nimi utkali naposledy. Proto budu chtít po hráčích plnou koncentraci a bojovnost. Od play off nás dělí pouze dvě výhry,“ říká trenér Peterka.

Program série

1. zápas: Hradec Králové – Děčín (sobota 9. 4., 20.00)
2. zápas: Děčín – Hradec Králové (pondělí 11. 4., 18.00)
Případný 3. zápas: Hradec Králové – Děčín (středa 13. 4., 18.00)