„Brandýs se bude chtít v domácím prostředí ukázat a my nesmíme nic podcenit. Pokud se toho vyvarujeme, pak věřím, že rozdíl, který je mezi nejvyšší soutěží a první ligou, se projeví a my postoupíme.“ Přesně takto zněla slova trutnovského kouče Michala Martiška pouhý den před úterním utkáním.

Kapitán Ondřej Peterka povede hradecký tým v boji proti Goliášovi.
Po čtyřech výhrách jdou na giganta. Rozjetí Sokoli vyzvou hvězdný Nymburk

Ano, Kara byla favoritem a svoji úlohu měla zvládnout. Jenže nestalo se. Středočeský celek byl od začátku lepším týmem, všechny tři úvodní čtvrtiny vyhrál a před tou závěrečnou vedl už šestnáctibodovým rozdílem.

BK Brandýs nad Labem – Kara Trutnov 76:64 (26:19, 43:36, 62:46)

Body: Ondroušková 17, Lavyová 15, Burdgessová 13, Pondělíčková a Maršíková 9, Ceralová 8, Votrubová 3, Martínková 2 – Rylichová 18, Borsová 12, Potočková a Hajnová 11, Šmahelová 6, Linhartová a Seifrtová 3. Rozhodčí: Jeřáb, Melichárek. Fauly: 15:16. Trestné hody: 13/7 – 7/4. Trojky: 5:6. Doskoky: 46:30.

„Naprosto zasloužené vítězství Brandýsa. Od úvodu byly domácí hráčky agresivnější a zejména v prvním poločase hrály i velice pohledný basketbal. My jsme věděli, že jediný způsob, jak je porazit, je hrát aktivně a rychle. Za celý zápas jsme dali čtyři body z rychlého protiútoku,“ našel jeden z důvodů překvapivé porážky Martišek.

Prim v sestavě domácího družstva hrála dvacetiletá Ondroušková, výrazně se prosazovaly také zahraniční hráčky. Lavyová z Izraele nastřílela 15 bodů, Američanka Burdgessová ke třinácti bodům přidala stejný počet doskoků a byla jednou z hrdinek svého týmu.

A Trutnov? Ten táhla tradičně Rylichová (18 bodů), dvojciferný počet si připsaly další tři její spoluhráčky, přesto to bylo na domácí bojovnice málo.

„Přizpůsobili jsme se hře Brandýsa, hráli velice staticky a pomalu, což při výškové a váhové převaze soupeře nemohlo ani dopadnout jinak,“ zlobil se Michal Martišek.

Útočník Jaroslav Moučka v letošní sezoně odehrál za Rodos 23 utkání, v nichž stihl 10 branek a 17 asistencí.
Rodos opouští ofenzivní opora. Moučka okusí hokej na Apeninském poloostrově

S pohárem se tak Kara rozloučila netradičně brzy, naopak pro ligový celek je účast mezí nejlepší osmičkou historickým úspěchem.

Úterní duel ukázal, že rozdíl mezi špičkou druhé nejvyšší soutěže a minimálně spodkem Ženské basketbalové ligy nejspíš nebude takový, jak se předpovídalo.

Na rozdíl od Trutnova měl druhý východočeský celek z Hradce Králové místenku ve čtvrtfinále dopředu jistou. V Renomia ŽBL čekají Karu první letošní duely až na konci ledna. V dvojzápase (venku 23. 1. a doma 26. 1.) se nejprve popasují s KP Brno.