V závěrečném podniku formule série GP2 v Abú Zabí se utkají i dva čeští jezdci. Vedle stálého účastníka šampionátu Josefa Krále se ve dvou víkendových závodech na okruhu Yas Marina představí také Jan Charouz, který letos jinak startoval ve formuli Renault 3,5.

Jednadvacetiletému Královi patří po devíti zastávkách seriálu průběžné patnácté místo. Jeho nejlepším výsledkem byla druhá příčka ve sprintu v Monaku, na stupně vítězů se dostal ještě v belgickém Spa, kde byl třetí rovněž ve sprintu. Bodovat se mu povedlo v šesti závodech.

„Doufám, že budeme stavět na zkušenostech, které jsme nasbírali, a že je proměníme v nějaký dobrý výsledek,“ uvedl na svém webu Král, jenž jezdí za britský tým Arden. Novým kolegou jezdce z Hradce Králové bude o rok starší nováček, Švýcar Simon Trummer, který letos závodil v nižším seriálu GP3.

Čtyřiadvacetiletý Charouz absolvuje v šampionátu premiéru, loni ovšem testoval monopost GP2 právě na okruhu Yas Marina. O víkendu se představí s vozem jiného britského týmu Carlin.

„Na novou zkušenost se moc těším. Letošní sezona nebyla příliš úspěšná, a tak doufám, že se s ní dokážu rozloučit v co nejlepší formě. Věřím, že od týmu dostanu velmi dobře připravený monopost,“ uvedl Charouz. Druhý vůz stáje Carlin bude řídit Brit Max Chilton, který byl letos nejlépe šestý.

V příštím týdnu ještě Charouze čeká v Abú Zabí testování s týmem formule 1 Lotus Renault. S letošním monopostem R31 se na trať vydá ve čtvrtek 17. listopadu.

Sobotní závod GP2 v rámci víkendové Velké ceny formule 1 odstartuje v 8.00, nedělní sprint v 10.30 hodin. Oba závody vysílá živě Nova Sport.

(re, čtk)