Po osmi kolech jste na bilanci 4 výhry - 4 porážky. Spokojenost, zklamání?
Spíše to druhé, protože jsme po zápase s Ústím, který jsme měli vyhrát. Jinak by v podstatě asi vládla spokojenost, prohráli jsme jen s medailisty z minulé sezony. Ale po posledním výsledku je tam přece jen zklamání.

S odstupem času, co se v sobotním duelu pokazilo?
Jako hlavní příčinu neúspěchu vidím naši pomalost. Nehráli jsme to, co je nám vlastní. Je sice pravdou, že Ústí bylo jiným soupeřem než předtím Kolín, jenže problémem bylo, že jsme absolutně vypadli z naší hry.

Ve čtvrté čtvrtině bylo vidět, že to šlo, že jste na soupeře měli. Ale nestačilo to…
Řekl bych, že Ústí nám v tu chvíli chtělo ten zápas dát, ale my si ho bohužel nevzali a vrátili ho. Samozřejmě se může prohrát, ale takové utkání v situaci, kdy jsme ho otočili na plus osm, bychom prostě ztratit neměli. Udělali jsme nějaké chyby, dostali z toho dvě trojky, v koncovce to bylo vabank, my nedali, oni dali, a výsledek byl pro nás nepříznivý.

Ke Královským sokolům jedete coby poměrně jasní favorité. Vnímáte tuto roli?
Favority jsme byli i před rokem v Jindřichově Hradci, který to tehdy měl asi 0 - 17, a víme, jak to dopadlo. Musíme se vrátit k našemu stylu rychlé hry a vyvarovat se podcenění. Zdá se, že kvalita soupeře je spíše v útoku než v obraně, ale jeho utkání jsem podrobněji nesledoval. Jen v přípravě, ale od té doby jsou oba týmy někde jinde. My se musíme soustředit v první řadě na náš vlastní výkon.