Tím prvním byl červnový Světový pohár handicapovaných lukostřelců, tím druhým je Velká cena Nového Města nad Metují.

Mítink, který se už pevně zabydlel v kalendáři prestižních evropských závodů, zlákal i letos na start řadu domácích atletických hvězd včetně šesti účastníků blížících se olympijských her 
v brazilském Riu.

Padne osm metrů?

Výstavní disciplínou letošní Velké ceny bude bezesporu mužská dálka, v níž se představí aktuální česká dálkařská jednička Radek Juška. Halový mistr Evropy z loňského šampionátu starého kontinentu dolétl ve středu na mítinku v Táboře do vzdálenosti 807 centimetrů, což by v Novém Městě znamenalo nový rekord mítinku.

„Třeba ještě nějaké centimetry přidám," říkal pro web Českého atletického svazu s výhledem k dnešní novoměstské Velké ceně olympionik Juška.

„O nejvyšší posty by se měl v dálce ucházet také Ezekiel Ewulo z Nigérie s osobákem 785 centimetrů. K tomu připočtěme ještě Ukrajince Kruga a máme společnost pro další české dálkaře jak vyšitou," věří 
v kvalitní dálkařské představení Aleš Žďárský, ředitel Velké ceny.

Zajímavá podívaná bude pro diváky připravena také v kladivářském sektoru, kde  ukáží svou aktuální formu další dva olympionici. V soutěži žen to bude Kateřina Šafránková a v soutěži mužů nejlepší český kladivář uplynulé dekády Lukáš Melich.

Budou i bývalí manželé

Otestovat svou předolympijskou formu přijedou do Nového Města nad Metují také dnes už bývalí manželé Petr Svoboda a Jiřina Ptáčníková.

Svoboda se postaví na start ve „své" stodesítce překážek a Ptáčníková se v sektoru tyčkařek pokusí překonat svůj rekordní zápis z roku 2013.