Luxusní cena je vypsaná pro toho, kdo na jamce číslo osm - technickém tříparu - zahraje první ranou přímo jamky. Za „eso" dostane nejmodernější hodinky Omega, jejichž ambasadorem se stal severoirský golfista Rory McIlroy, třetí hráč světového žebříčku a vítěz čtyř major turnajů. Před dvěma lety provedl na téže jamce bezchybnou ránu Lukáš Tintěra a získal prémii v hodnotě milion korun.

Turnaj série European Challenge, druhé evropské ligy, tradičně láká pod Kunětickou horu talentované hráče, kteří chtějí získat hrací kartu na prestižní European Tour, ale i ty, co mají za sebou velké úspěchy z minulosti. Prostě k vidění bude parádní golf.

V roce 2013 hrál na osmnáctijamkovém hřišti u Dříteče třeba Brooks Koepka, v současnosti 16. hráč světa, který v minulém týdnu na turnaji PGA Tour prohrál až v rozstřelu se Sergiem Garciou. Američan dokonce stále drží rekord dřítečského golf resortu. Výsledek 62 ran, deset pod normu hřiště, zahrál v posledním nedělním kole. Na vítězství to přesto nestačilo.

O rok později se na Kunětické hoře objevil Korejec Byeong Hun An, jenž v roce 2015 vyhrál BMW Championship ve Wentworthu, turnaj, jenž se honosí přízviskem vlajkové lodi European Tour. Na Czech Challenge ale neprošel cutem.

Minulý rok prošel z českých hráčů do víkendových kol jen amatér Michal Pospíšil (63. místo), který je na startu i letos.

Kdo by mohl zopakovat nebo vylepšit Pospíšilův loňský počin?

Rozhodně talentovaný ranař Vítek Novák, čerstvý absolvent maturitní zkoušky. „Rád bych prošel cutem, to je můj prvotní cíl. A pak se uvidí," uvedl český amatér, který do úvodního kola startuje ve čtvrtek v 9.30 hodin. Šanci na cut mají i profesionálové Jan Cafourek (13.20) a Lukáš Tintěra (13.30).