V zaplněné hale Slavie Praha v Edenu se v neděli uskutečnily extraligové zápasy play off mužů a žen v halovém pozemním hokeji. V obou kategoriích měla své zastoupení také Slavia Hradec. Skvělého úspěchu dosáhli muži, kteří vybojovali stříbrné medaile, což před sezonou čekal málokdo. Hradecká děvčata skončila čtvrtá.

Extraliga mužů

Semifinále: Slavia Hradec – Rakovník 3:3 (1:2), na pen. 3:1. Branky HK: Suchý 2, Toms. Slavia HK: Zdeněk – Machút, Ellinger, Suchý, Toms, Hynčík, Blažíček, Smejkal, Buchwald.

Ladislav Smetana, trenér Slavie Hradec: „Vzhledem k tomu, že Rakovník vyhrál základní část bez ztráty bodu, tak jsem při přípravě klukům zdůrazňoval, aby se z toho nepodělali, hráli svůj hokej a hlavně si věřili. Nejen tento duel se hrál v zaplněné hale, kde diváci vytvořili skvělou atmosféru. Upřímně řečeno trochu jsem se bál, jak se s tím kluci poperou, ale zvládli to na jedničku. Samotný zápas měl výbornou úroveň. Prohrávali jsme 0:2, ale celý mančaft dřel i za nepříznivého stavu a ve 27. minutě jsme se dostali do vedení 3:2. Osm minut před koncem Rakovník vyrovnal. Další branka v normální hrací době už nepadla. Na řadu musely přijít penalty. Po první sérii jsme prohrávali 0:1, z naší strany nebyl úspěšný Toms. Následně Rakovník třikrát zaváhal, zatímco za nás byli úspěšní Hynčík, Machút a Suchý. Poté následovala naše obrovská radost. Na druhou stranu musím říct, že po závěrečném hvizdu sudího byli kluci absolutně vyčerpaní, neboť hráli na doraz. Navíc jsme neměli k dispozici ani dvě kompletní pětky, což bylo znát. Jsem strašně rád, že jsme soupeři uštědřili jedinou porážku v extralize."

Finále: Slavia Hradec – Slavia Praha 1:5 (1:1). Branka HK: Hynčík.

Ladislav Smetana, trenér Slavie Hradec: „Tři čtvrtě hodiny před zápasem se již Pražané rozcvičovali, zatímco moji svěřenci ještě leželi v šatně. Únava z předešlého zápasu byla obrovská. Přesto jsme hlavně v první půli sehráli s největším favoritem vyrovnaný zápas. Na 1:1 vyrovnával v poslední minutě první půle Hynčík. Po přestávce se domácí dostali do vedení ve 26. minutě z trestného rohu a následně jsme inkasovali ještě třikrát z bezprostřední blízkosti. Přes porážku kluci podali vynikající výkon, musím před nimi smeknout. A ještě jedna zajímavost: po rozcvičce hlasatel vyvolával jednotlivé hráče a divákům je představil. Následovala státní hymna. S halovou sezonou jsem maximálně spokojen. Béčko vyhrálo první ligu, v extralize máme stříbro, což je fantastické. Navíc si musíme uvědomit, že nemáme pořádně kde trénovat, neboť palubovka v hale hradecké Slavie je v katastrofálním stavu. Míčky odskakují, nemůžeme nic nacvičit. Pokud chcete hrát halový pozemák na nejvyšší úrovni, měli byste mít odpovídající podmínky. Snad se nové palubovky dočkáme co nejdříve. Po týdenním volnu se začneme připravovat na jarní část extraligy na venkovní ploše, která začne zkraje dubna."

Konečné pořadí: 1. Slavia Praha, 2. Slavia Hradec Králové, 3. Rakovník, 4. Bohemians Praha.

Extraliga žen

Semifinále: Slavia Hradec Králové – Slavia Praha 1:7 (0:3). Branka HK: Smitková. Slavia HK: Čecháková – Vošahlíková, Krausová, Venclová, Smitková, Bubelová. Střídaly: Žemličková, Ohnemichlová, Škrancová, Tláskalová.

Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové: „Neporazil nás soupeř, ale my samy. Děvčata vstoupila do zápasu s neuvěřitelnou nervozitou a respektem ze soupeře. Hned v první minutě jsme dostaly gól z trestného rohu a až do konce zápasu jsme působily doslova trapným dojmem. Holky absolutně nesplnily to, co jsme si před zápasem řekly. Nahrávaly soupeřkám balonek na hole, rozehrávka z obrany byla pomalá a nepřesná, v útočné fázi chyběl důraz, přesnější zakončení a hlavně snaha dát gól. Pražanky tak bez větší námahy vysoko zvítězily a zaslouženě získaly mistrovský titul. Z našich hráček snese přísnější měřítko jen brankářka Čecháková, která zabránila několika dalším gólům. Prohrát se může, ale musí to být po boji, což jsem u děvčat postrádala. Nemůžete jít na hřiště se stresem, to nic nedokážete. Když bych měla zhodnotit celou halovou sezonu, tak bych ji rozdělila do tří částí. Úvod nám absolutně nevyšel. Po čtyřech kolech přišlo zlepšení, které pak vyústilo v postup do play off. Holky prokázaly, že když chtějí, jsou schopné sehrát vyrovnanou partii s kýmkoliv. Myslím si, že jsme mohly po základní části skončit na lepším než čtvrtém místě. Je to jen v samotných hráčkách. Ony samy určitě velmi dobře vědí, zda ve všech duelech odevzdaly vždy maximum."

Konečné pořadí: 1. SK Slavia Praha, 2. Praga Praha, 3. Rakovník, 4. TJ Slavia Hradec Králové.

Jan Skalička