Pavel Drozd.Futsalisté Madosu MT Hradec Králové vstoupí po neděli do přípravy na nový ročník Chance futsal ligy.

„Měli bychom trénovat dvakrát v týdnu a dohodnuto máme několik přátelských zápasů. Jednou k nám dokonce přijede i liberecký tým Zlej sen, za který nastupuje Jiří Štajner," prozradil Deníku Miloš Němeček, prezident hradeckého klubu.

Do přípravy by mělo naskočit několik nových tváří. „Zaměříme se především na talentované mládí, ale máme tu i některé zkušené borce. Mělo by to tedy být vyvážené," říká Němeček a dodává: „O definitivním složení hráčského kádru pro další sezonu se rozhodne až v průběhu přípravy nebo spíše až v jejím závěru. Bude hodně záležet, jaké příchody se nám povedou dotáhnout do konce."

Nejasná situace je stále kolem bratrského dua Pavla a Davida Drozdových. Kde nakonec oba budou hrát? V Hradci Králové nebo v Chrudimi? Spor o jejich vlastnictví trvá. Mados splnil všechny potřebné podmínky a zažádal o přestup sourozenců, který však kompetentní orgány Komise futsalu FAČR smetly ze stolu.

„Náš klub podal odvolání proti rozhodnutí Matriční komise futsalu FAČR, proti jejich (ne)přestupu. Doufáme, že najdeme zastání u odvolací komise, která by měla být nezaujatá a nehájí zájmy žádného klubu. Hlavně pevně věříme, že nepodlehne žádným tlakům, které jsou v tomto sporu až abnormálně vysoké," poznamenal šéf hradeckého oddílu.

„Nikdy jsem se nesetkal s takovými reakcemi, které jsou v této záležitosti místy až nechutné. Ty tlaky se valí nejen zprava a zleva, ale i ze shora. Věřím, že pořád platí to, co si hráč s klubem dohodne a podepíše a ne to, že platí právo toho, komu to víc vyhovuje a kdo je zrovna u moci. Zároveň se tak trochu obávám toho, že slavnější a silnější za podpory mocných tento spor dotáhne do pro nás neakceptovatelného výsledku," kroutí hlavou Němeček.

Rozhodnout by se snad mělo do konce července.

V novém ročníku Chance futsal ligy, který začne úvodním kolem 9. září, se představí těchto dvanáct celků: FK Era-Pack Chrudim, FC Benago Zruč nad Sázavou, SK Slavia Praha, 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto, AC Sparta Praha, SK Interobal Plzeň, FC Démoni Česká Lípa, FC Tango Hodonín, Mados MT Hradec Králové, Rádio Krokodýl Helas Brno, Gardenline Litoměřice, SKP Ocel Třinec.