Pátek 18. prosince

Futsal: I. liga: FK Era–Pack Chrudim – Helas Kajot Brno (20).

Basketbal: Ženská basketbalová liga: Sokol Hradec Králové – ZVVZ USK Praha (18 sokolovna na Eliščině nábřeží). Okresní přebor: Rebels Junior – TSR CR UHK (20.30 Speciální škola Heyrovského ulice, Zima, Hampl), Košíkářský kroužek – Baskeťáci Josefov (18 SPŠ stavební Pospíšilova třída, Stojan, Svoboda), Slezské Předměstí – BK Rebels Hradec Králové (19 ZŠ SNP, Štursová, Černý).

Stolní tenis: Okresní přebor muži II. třída: Slavia Hradec Králové D – Chlumec nad Cidlinou D (18.30 TJ Slavia).

Sobota 19. prosince

Běh na lyžích: FIS mezinárodní závody na Horních Mísečkách, Velká cena Jilemnice – ženy, juniorky 5 km, muži, junioři 10 km klasicky (10).

Fustal: I. liga: Nejzbach Vysoké Mýto – CCM Jistebník (20).

Stolní tenis: Finálový turnaj Českého poháru družstev mužů a žen v Hostinném, účast - muži: El Niňo Praha, El Niňo B, Loko Vršovice, Sokol Králův Dvůr; ženy: Ferrum Frýdlant, SK Dobré, Slavoj Praha, TTC Litoměřice (9).

BASKETBAL

Liga mladší žákyně: Sokol Hradec Králové – Jablonec (9.30). Sdružený oblastní přebor ml. mini: Sokol Hradec Králové – Jičín (11.30 a 13.15) vše sportovní hala TJ Sokol Hradec (Eliščino nábřeží), Stěžery – Josefov (9 a 10.45) tělocvična TJ Sokol Hradec (Eliščino nábřeží), Sokol PP Hradec Králové 2 – Josefov (9 a 10.30 sokolovna Chelčického ulice). I. liga mužů: Kara Trutnov – Kondoři Liberec (18); I. liga žen: Sokol Nová Paka – Studánka Pliska Pardubice (17, hala ZŠ Komenského).
HALOVÝ FOTBAL
Hlušice: RMSK Cidlina Nový Bydžov pořádá od 8 hodin ve sportovní hale velký dvoudenní turnaj mladších žáků ročník 1997 O pohár firmy Gool s účastí 14 týmů (rozhodčí Strýhal, Novotný).
Jaroměř: Sdružení Fainsport Lebedinský & Bedlek pořádá v nové sportovní hale u zimního stadionu 6. ročník Jelichov Cupu 2009 s účastí 25 mužstev.
Skupina A (7.30): Miláno Jaroměř, Sršni, Svijanští Rytíři, Global Hořice, Karsit.
Skupina B (10.30): FC Jelichov, V+J Rodos, Bono Velichovky, Dek Trade, Active Plejbojs.
Skupina C (13.30): Sport World Kousci, FC Ohio, Knížepáni, Fainsport, Dolany.
Skupina D (16.30): Babylon Jaroměř, Kimberly Clark, XXL, Ležák, KPV.
Skupina E (19.30): Mambo team, Sebranka, FC Antiga Sempre, Salsa team Josefov, Profimarket.
Stěžery: Od 9 hodin pořádá Sokol Stěžery Vánoční pohár minipřípravek ročník 2003 a mladší s účastí 5 týmů: Jaroměř, Nový Hradec Králové, Probluz, Chlumec nad Cidlinou a Stěžery. Program: Probluz – Stěžery (9 Frič), Nový Hradec – Chlumec (9.25), Jaroměř – Probluz (9.50), Stěžery – Nový Hradec (10.15), Jaroměř – Chlumec (10.40), Probluz – Nový Hradec (11.05), Stěžery – Jaroměř (11.30), Chlumec – Probluz (11.55), Nový Hradec – Jaroměř (12.20), Chlumec – Stěžery (12.45).
Stěžerská zimní liga: Slavia Hradec Králové mladší žáci – Tředbechovice pod Orebem (14 Vlachý), FC Hradec Králové dívky mladší žáci – Třebeš (15), Dohalice starší žáci – Stěžery (16), Slavia Hradec Králové starší žáci – Třebeš (17), White Brothers B muži – Inter Hradec Králové (18), FK Bomber muži – White Brothers A (19).
Všestary: AFK Probluz pořádá od 8 hodin ve sportovní hale ZŠ Všestary tradiční vánoční turnaj mužů 5. ročník Niva Cupu (rozhodčí Liebisch, Bačo) s účastí 10 týmů – skupina A: Gobi team, Milani, Vobrnice, Stěžery, Dohalice; skupina B: Hostinec XIII, Vožbroudi, Smiřice, Inter Hradec Králové, Pat a Mat.
Program: Gobi team – Dohalice (8), Hostinec XIII – Vožbroudi (8.12), Milani – Stěžery (8.24), Pat a Mat – Inter HK (8.36), Vobrnice – Gobi (8.48), Hostinec XIII – Smiřice (9), Dohalice – Milani (9.12), Pat a Mat – Vožbroudi (9.24), Vobrnice – Stěžery (9.36), Smiřice – Inter HK (9.48), Gobi team – Milani (10), Hostinec XIII – Pat a Mat (10.12), Vobrnice – Dohalice (10.24), Vožbroudi – Smiřice (10.36), Gobi team – Stěžery (10.48), Hostinec XIII – Inter HK (11), Vobrnice – Milani (11.12), Pat a Mat – Smiřice (11.24), Stěžery – Dohalice (11.30), Inter HK – Vožbroudi (11.48). Čtvrtfinále (12), o 9. místo (12.24), o 7. místo (12.36), semifinále (12.48), o 5. místo (13.12), o 3. místo (13.24), finále (13.36), vyhlášení výsledků (13.55).

LEDNÍ HOKEJ
Krajská liga junioři: SK Třebechovice pod Orebem – HC Krkonoše (19). Krajská liga mladší žáci: SK Třebechovice pod Orebem – HC VCES Hradec Králové (8.30). I. liga: HC Chrudim – SK Horácká Slavia Třebíč (18). Florbal: Turnaj III. ligy mužů v Litomyšli (9).
Neděle 20. prosince

Běh na lyžích: FIS mezinárodní závody na Horních Mísečkách, Velká cena Jilemnice – ženy, juniorky 10 km, muži, junioři 15 km volně (9.30).

Florbal: Finále Poháru ČFbU v Hradci Králové: Děkanka Praha – Tigers SJM (12, ženy), Tatran Střešovice – Bulldogs Brno (15, muži), obojí ve sportovní hale v Třebši.

Sportovní lezení: Český pohár mládeže v lezení na obtížnost ve Svitavách (9).

BASKETBAL

Extraliga mladší dorostenky: Sokol Hradec Králové – Trutnov (10) sportovní hala Eliščino nábřeží. I. liga žen: Sokol Nová Paka – Sokol Pečky (10, hala ZŠ Komenského).
FLORBAL
Hradec Králové: V třebešské hale se koná finále Poháru ČFbU 2009, ženy: Děkanka Praha – Tigers SJM (12), muži: Bulldogs Brno – Tatran Střešovice (15).
HALOVÝ FOTBAL
Hlušice: Zápasy o konečné pořadí vyvrcholí od 8 hodin ve sportovní hale turnaj mladších žáků O pohár firmy Gool.
Jaroměř: Finálovými zápasy vyvrcholí od 8 hodin v nové sportovní hale u zimního stadionu 6. ročník Jelichov Cupu 2009.
Stěžerská zimní liga: Třebeš dívky mladší elévové – Stěžery (9 Frič), Nový Hradec Králové mladší elévové – Slavia Hradec Králové (10), Černilov mladší elévové – Třebeš (11), Olympia Hradec Králové starší elévové – Probluz (12), Černilov starší elévové – Jaroměř (13), Třebeš starší elévové – Dohalice (14), Slavia Hradec Králové starší elévové – Stěžery (15).
ŠACHY
Krajská soutěž: Slavia Hradec Králové D – Trutnov (TJ Slavia), Jiskra RMSK Cidlina Nový Bydžov – Jilemnice (sokolovna), Sokol Hradec Králové – Polymar Lípa C (sokolovna Eliščino nábřeží) vše od 9 hodin.
Poznámka: Oznámení o konání sportovních akcí a utkání na Hradecku ke zveřejňování v této rubrice mohou zájemci zasílat mailem lubomir.doudera@tiscali.cz, nebo přes mobil 606 8…, tel., fax, zázn. zam. 495 5… vždy do úterý příslušného týdne. (ld)