„Při krajské prezentaci bude možné na volně přístupné ploše hned za vchodem do obchodního centra sledovat od 16 do 19 hodin vystoupení dvacítky nejen sokolských jednot ze tří sokolských žup Královéhradeckého kraje, ale například i sportovců z ASPV (Asociace Sport pro všechny) a dalších spřátelených organizací. Chceme tak široké veřejnosti prezentovat naše aktivity a zároveň pozvat diváky na krajský sokolský slet. Ten se uskuteční v Hradci Králové na stadionu Sokola na Eliščině nábřeží v neděli 3. června 2018 a bude největší sokolskou akcí k letošnímu 100. výročí vzniku Československa v kraji. Ukázky tří sletových skladeb už uvidí diváci i v Auparku,“ říká k připravované akci Marika Prockertová, starostka Sokolské župy Orlické, která akci pořádá.

Samotný krajský slet bude generálkou na XVI. všesokolský slet, který se uskuteční v pražské Aréně Eden od 1. do 6. července 2018.

Diváci i návštěvníci obchodního centra Aupark se tak 11. května můžou těšit na vystoupení skokanů na velkých i malých trampolínách, sportovních gymnastů a moderních gymnastek, aerobiku, na ukázky parkouru, ale i juda, zápasu, capoeiry (brazilské bojové umění). V programu nebude chybět ani vystoupení stepařů, Divadla beze slov nebo cvičenek věrné gardy, které svým temperamentem možná zastíní i mladší generace.

Krajská prezentace sportovních organizací se koná s podporou Královéhradeckého kraje. Pořadatelé ze Sokolské župy Orlické zvou na tuto předsletovou akci zájemce z řad široké veřejnosti.