Svého favorita uveďte do originálního anketního kuponu (kopie nebudou uznány), který doručte nejpozději v pátek 20. března na adresu Hradeckého deníku. Hvězdou deníku se může stát jednotlivec nebo kolektiv, který získá nejvíce hlasů.

Jednotlivci - dospělí

Michal DESENSKÝ, atletika, TJ Sokol Hradec Králové, 1. místo na MČR mužů do 22 let, 8. místo na ME, 1. a 2. místo v mez. čtyřutkání do 22 let (člen družstva ČR).

Veronika DUBNOVÁ, mažoretkový sport, AC Hip Hop Hradec Králové, 8. místo na MS, 2. místo na MS s družstvem ČR.

David  DVORSKÝ, silniční cyklistika, Bauknecht Autor cycling team Hradec Králové, 1. a 3. místo na MČR do 23 let. Účast na ME do 23 let v časovce i v závodě jednotlivců.

Václav FEJFAR, autokros, Autoklub Bohemia Jičín, 2. místo v ME v divizi Touring Autocross.

Michal HOJNÝ, broková střelba – trap, Dukla Hradec Králové, 1. místo na MČR.

Pavel JANEČEK, plavání, TJ Delfín Náchod, 2x 1. místo na letním MČR, 2x 1. místo a 2x 2. místo na zimním MČR, 16. místo na MS pol. záv. 400 m – český rekord, 13. místo na ME (pol. záv. 400 m – český rekord).

David KOSTELECKÝ, broková střelba – trap, Dukla Hradec Králové, 3. místo na ME jednotlivců, 11. místo na MS jednotlivců, 3. místo (člen družstva ČR).

Michal MATĚJOVSKÝ, motorismus, Čs. Motorsport Hradec Králové, 2. místo v Evropě v kategorii FIA ETCC, 1. místo v hodnocení národů spolu s Petrem Fulínem (Zlatý pohár FIA ETCC 2014).

Jan PETRŽELA, orientační běh, OK 99 Hradec Králové, 1. místo na MČR v nočním orientačním běhu, 2. místo na ME, 2. místo na MČR družstev, 6. místo na MS.

Pavel PETŘIKOV, judo, Judo Club Hradec Králové, 9. místo na ME, 2. místo v anketě judista roku 2014, 3. místo na Grand Prix v Chorvatsku, 7. místo na Grand Slam v Rusku, 5. místo s družstvem ČR na ME.

Stanislava PRECLÍKOVÁ, skiboby, Skibob Klub Dobruška, 2x 3. místo na MS,  2x 1. místo na MČR, 3. místo celkově v SP.

Leoš ROUŠAVÝ, kvadriatlon, SK Rychlé Nohy Hradec Králové, 2x 3. místo na ME, 3. a 5. místo na MS, 3x 1. místo 
ve SP, 2. místo v celkovém hodnocení SP.

Miloš SLAVÍČEK, broková střelba – skeet, Dukla Hradec Králové, 1. místo na MČR.

Jan SYCHRA, broková střelba – 
skeet, Dukla Hradec Králové, 1. místo v závodě SP, 14. místo na ME jednotlivců.

Pavel TRYBENEKR, plachtění, Aeroklub Hořice, 1. místo na MČR juniorů, 3. místo v AZ Cupu 2014.

Alena ULRICHOVÁ, atletika, SK Nové Město nad Metují, 2x 1. místo na MČR do 22 let na dráze, 3. místo na MČR v hale, 
3. a 4. místo v mez. čtyřutkání do 22 let.

Pavel VANĚK, broková střelba – trap, Dukla Hradec Králové, 1 a 3. místo na ME juniorů, 3. a 10. místo na MS juniorů.

Eva VRABCOVÁ-NÝVLTOVÁ, běžecké lyžování, Olfin Car-Vella, Trutnov, 
5.  místo na ZOH v Soči (30 km volnou techn.), 11. místo na ZOH (skiatlon), 6. místo v závodě SP (15 km volnou techn.), 7. místo v závodě SP (30 km klasickou techn.).

Tomáš ZEMAN, házená, HBC Jičín, člen družstva mužů, které získalo 2. místo v Českém poháru a 5. místo v extralize.

Andrea ZEMANOVÁ, skikros, SKI Klub Špindlerův Mlýn, 4. místo na MS juniorek ve skicrossu, účastnice OH v Soči a SP.

Jednotlivci - mládež

Sportovci do 15 let:

František BRADÁČ, box, Box klub Jičín, 1. místo na MČR školní mládeže, 5.-8. místo na ME, 1. na turnajích v Litvě a v Polsku.

Barbora BUKÁČKOVÁ, karate, SK Karate Spartak Hradec Králové, 1. a 4. místo na ME S.K.I.F. kumite, 1. místo na MČR kumite, 3x 1. místo v Českém poháru, 1x 1. místo v českém poháru – vše dorostenky.

Klára HÁZOVÁ, mažoretkový sport, AC Hip Hop Hradec Králové, 1. místo na MS a MČR (POM POM), 1. místo na MS a MČR (tým DUO-TRIO POM POM), 2. místo na MS (družstvo POM POM) – vše juniorky.

Dominik HARNACH, skiboby, Skibob Klub Dobruška, 1. místo a 3x 2. místo 
na MS, 1. a 2. místo na MČR.

Jan LISÝ, judo, TJ Lokomotiva Trutnov, 1. místo na MČR mladších žáků, 2. místo v Poháru České republiky.

Romana PTÁČKOVÁ, mažoretkový sport, AC Hip Hop Hradec Králové, 1. místo na MS a MČR ženy (POM POM), 1. místo na MS družstva (POM POM).

Kateřina ŠEFCOVÁ, cyklistika, Lokomotiva Trutnov, 2x 3. místo na MS žákyň v koloběhu, 1. místo na MS (štafeta žákyň).

Klára ŠIMÁNOVÁ, plavání, Delfín 
Jičín, 1. místo, 2x 2. místo a 3. místo na MČR žákyň v krátkém bazénu.

Sportovci od 16 do 19 let:

Jan BÍNA, kuželky, SKK Jičín, 1. místo na MČR dorostu (sprint), 10. místo na SP U18, 2. místo ve SP dvojic U18.

Jan DOLEŽAL, atletika, TJ Sokol Hradec Králové, 16. místo na MS v desetiboji juniorů, 2. místo na MČR jun. na dráze, 2. místo na MČR jun. v hale, 2x 3. místo na MČR jun. na dráze, 3.místo na MČR na dráze mužů do 22 let, 2x 3.místo na MČR jun. v hale, 
3x start za reprezentační družstvo ČR.

Kristýna HARNACHOVÁ, skiboby, Skibob Klub Dobruška, 2x 1. místo na MS, 2x 2. místo na MS, 1. a 2. místo na MČR – vše juniorky.

Lukáš HODBOĎ, atletika, TJ Sokol Hradec Králové, 1. místo na MČR jun. na dráze, 6. místo v semifinále běhu na MS jun., 2x  2. místo v mezist. pětiutkání jun. na dráze.

Petr HORA, volejbal, TJ Slavia Hradec Králové, 6. místo s týmem ČR na ME jun.

Jan CHOUTKA, vodní slalom, Klub vodního slalomu Hradec Králové, 1. místo na MČR  v kategorii freestyle C1.

Gabriela JAŠKOVÁ, skiboby, Skibob Klub Dobruška, 1., 2., 3. a 2x 5. místo na MS, 1. a 2. místo na MČR – vše juniorky.

Tomáš KUNC, volejbal, TJ Slavia Hradec Králové, reprezentant družstva ČR 
(1. místo v kvalifikaci ME.

Josef NAVRÁTIL, broková střelba – trap, Dukla Hradec Králové, 6. místo na ME, 7. místo na MS, 1. místo s dr. ČR na ME, 3. místo s dr. ČR na MS – vše junioři.

Štěpán NORMAN, atletika, TJ Sokol Hradec Králové, 1. místo na MČR dor. v hale, 2. místo na MČR dor. na dráze, 2. místo v mezist. trojutkání dorostenců na dráze.

Matěj NOVOTA, broková střelba – 
skeet, Dukla Hradec Králové, 5. místo na ME, 10. místo na MS, 2. místo s týmem. ČR na ME, 4. místo s dr. ČR na MS – vše junioři.

Radovan PAVLÍK, lední hokej, Královští Lvi Hradec Králové, kapitán mistrů ČR v ml. dorostu, reprezentant ČR U16 a U17.

Dominik SÁDLO, atletika, SK Nové Město nad Metují, 1. místo na ME juniorů, 2. místo s družstvem ČR na ME jun., 
8. místo na MS jun. – vše v běhu do vrchu, 1. místo na MČR jun. na dráze, 1. místo 
na MČR jun. v běhu do vrchu, 3x 2. místo na MČR juniorů.

Lukáš SLAVÍK, cyklistika, TJ Lokomotiva Trutnov, 1. místo na MČR jun., 3x 3. místo na MČR, 9. místo na ME, 2. místo v Českém poháru ve stíh. záv. – vše junioři.

Veronika ŠRÁMKOVÁ, aerobic, 
TJ Meteor Hradec Králové, 1. a 2. místo v české pohárové soutěži FISAF (nad 17 let), 
1. místo v mez. am. soutěži MIA Festival.

Aneta VÁCHOVÁ, basketbal, BK Kara Trutnov, 2. místo s družstvem ČR na ME hráček do 16 let.

Daniel VANDAS, orientační běh, 
OK 99 Hradec Králové, 1. a 3. místo na ME, 3.místo na MČR – vše dorost.

Anna VOLTROVÁ, mažoretkový sport, AC Hip Hop Hradec Králové, 9. místo na MS žen, 2. a 4. místo na MS žen.

Kolektivy - dospělí

Cheeky Cheerky, AC Hip Hop Hradec Králové, mažoretkový sport, ženy, 2. místo na MS (tým POM POM), 2. místo na MČR Tanečních skupin – cheerleaders, 3. místo na MČR (tým POM POM).

DTJ Hradec Králové, stolní tenis, družstvo mužů, 2. místo v extralize družstev, 
1. místo v Českém poháru.

TJ Loko FM Servis Trutnov, plavání, družstvo žen, 2. místo v MČR družstev.

TJ Sokol Hradec Králové, basketbal, družstvo žen, 3. místo v Ženské lize, 3. místo v Českém poháru.

SK Karate Spartak Hradec Králové, karate, družstvo mužů, 2. místo v lize 
kumite družstev.

Kolektivy - mládež

AC Hip Hop Hradec Králové, mažoretkový sport, juniorky, 2. místo na MS jun. (tým POM POM). Družstvo kadetek, 4. místo na MS, 1. a 2. místo na MČR.

Cheeky Cheerky, mažoretkový sport,  juniorky, 1. a 3. místo na MČR juniorek.

Krajský výběr, fotbal, tým žáků U15, 2x 2. místo v Kouba Cupu 2O14.

Královští Lvi Hradec Králové, lední hokej, mladší dorostenci, mistři České republiky v sezoně 2013/14.

MONA Náchod, mažoretkový sport, družstvo žen 15 – 18 let, 4x 1. místo na MS, 2. místo na MS, 2x 1. místo na MČR.

OK 99 Hradec Králové, orientační běh, smíšené družstvo dorostu, 1. místo na MČR  dor., 1. místo v celostátní lize smíš. dr. dorostu.

TJ Meteor Hradec Králové, aerobic, družstvo juniorek, 2x 1. místo a 2. místo ve FISAF republikového fitness poháru.

TJ Slavia Hradec Králové, volejbal, družstvo kadetek, postup do extraligy kadetek pro sezonu 2014/15, vítěz Českého poháru kategorie kadetek a juniorek.

TJ Sokol Hradec Králové, atletika, družstvo juniorů, 2x 2. místo na MČR jun. na dráze, 3. místo na MČR družstev juniorů.

TJ Sokol Hradec Králové, basketbal, mladší žákyně, 1. místo na MČR družstev.

Trenéři - "profi"

Gabriela Bašková, aerobic, TJ Meteor Hradec Králové. Petr Kapitulčin, basketbal, BK Kara Trutnov, Tomáš 
Martinec, lední hokej, Královští Lvi Hradec Králové, Vítězslav Perun, atletika, 
TJ Sokol Hradec Králové, Kamil Ploc, broková střelba, Dukla Hradec Králové, 
Romana Ptáčková, basketbal, TJ Sokol Hradec Králové, Miroslav Řehák, lední hokej, Královští Lvi Hradec Králové, 
David Streubel, basketbal, TJ Jičín.

Trenéři - dobrovolní

Karel Baláček, skiboby, Skibob klub Dobruška, Aneta Brindová, mažoretkový sport, AC Hip Hop  Hradec Králové, 
Miroslav Duch, atletika, SK Nové Město nad Metují, Ladislav Němec, kuželky, 
TJ Lokomotiva Trutnov, Zuzana Špačková, mažoretkový sport, AC Hip Hop Hradec Králové, Miroslav Tlamka, cyklistika, 
TJ Lokomotiva Trutnov, Jana Trýznová, ASPV, Spartak Vrchlabí, Eva Vlčková, ASPV, TJ Sokol Malšovice.

Reprezentace kraje

Ondřej FEJFAR, atletika, AK Kroměříž, bydliště: Vrchlabí, 4. místo na ME, 8. místo na MS, 3. místo na MČR – vše v běhu do vrchu, 3. místo na MČR extrémních štafet.

Jakub KLEPRLÍK, stolní tenis, TTC Caen Francie, bydliště: Broumov, start v nejvyšší soutěži ve Francii 2014, vítězství na turnajích v Německu, postup v evropské soutěži ETTU Cupu do čtvrtfinále.

Eva SAMKOVÁ, snowboardcross, Dukla Liberec, bydliště: Vrchlabí, 1. místo 
na zimních olympijských hrách v Soči.

Kateřina SINIAKOVÁ, tenis, TK Sparta Praha, bydliště: Hradec Králové, 81. místo v žebříčku WTA, vítězka turnaje WTA 
v Nantes, semifinále v turnajích WTA 
v Moskvě v Brescii.

Tereza SMITKOVÁ, tenis, TK Agrofert Prostějov, bydliště: Hradec Králové, 
68. místo na žebříčku WTA, osmifinále ve Wimbledonu, vítězka turnaje WTA v Limoges.

Jan VANĚK, atletika, Hvězda SKP Pardubice, bydliště: Ostroměř, tělesně postižený, 1. místo na ME v hodu kuželkou.

Medailisté na zimní ODM 2014:

Martina WAŇKOVÁ, lyžařský orientační běh, ZŠ Vrchlabí, 1. místo ve sprintu, 1. místo v mediu, 2. místo v mediu dvojic.

Ondřej STARÝ, lyžařský orientační běh, Gymnázium Vrchlabí, 1. místo ve sprintu, 
1. místo v mediu, 3. místo v mediu dvojic.

Barbora CHALOUPSKÁ, lyžařský orientační běh, Biskupské gymnázium Hradec Králové, 3. místo ve sprintu, 5. místo v mediu dvojic.

Nikola BUBÁKOVÁ, alpské lyžování, ZŠ Špindlerův Mlýn, 1. místo ve slalomu, 1. místo v paralelním slalomu.

Klára GAŠPARÍKOVÁ, alpské lyžování, ZŠ Špindlerův Mlýn, 2. místo ve slalomu, 3. místo v paralelním slalomu.

Tomáš HLINSKÝ, alpské lyžování, Gymnázium Boženy Němcové Hradec Králové, 2. místo ve slalomu, 3. místo v paral. slalomu.

Zuzana ZÁLABSKÁ, biatlon, ZŠ Vrchlabí, 2. místo v závodu s hrom. startem.

Handicapovaní

Jiří KLICH, lukostřelba, SK Nové Město nad Metují, 1. místo na MČR (luk kladkový), reprezentant ČR.

Ondřej SEDLISKÝ, tenis, SK Integra Hradec Králové, 3. místo na MS INAS 
ve dvouhře, 2. místo na MS INAS ve čtyřhře, 1. místo na MČR v tenisu.

Michal STEFANU, tenis, SK Nové Město nad Metují, 1. místo na MČR jednotl.,
držitel trofeje Zlatý kanár, reprezentant ČR.

Adresa pro zasílání
Vyplněné anketní lístky zašlete nebo osobně doručte do pátku 20. března do redakce Deníku: Hradecký deník, Kladská 17, 500 03 Hradec Králové. Heslo: „Sportovec roku".

Vyhlášení 31. března v hradeckém Aldisu
Slavnostní vyhlášení populární ankety o Nejúspěšnějšího sportovce Královéhradeckého kraje za rok 2014 se uskuteční 
v úterý 31. března od 19 hodin v Kongresovém centru Aldis 
v Hradci Králové. Záštitu nad akcí převzali hejtman Lubomír Franc a primátor města Zdeněk Fink. Galavečerem bude provázet Radek Šilhan. V bohatém doprovodném programu vystoupí Lešek Semelka, Kristýna Šebíková, Petr Šmaha a další.