Biatlonové závody, ale také hokej. Dva hlavní taháky čtvrtečního programu olympijských her, do nichž zasáhlo hned devět sportovců s kořeny z východních Čech. Zatímco hokejisté se na úvod trápili s Koreou a vyválčili „upachtěnou“ výhru 2:1, biatlonisté o sobě dali vědět. Hlavně muži.

Opět byl hodně vidět Michal Krčmář. Z nepovedené stíhačky se oklepal a vytrvalostní závod zvládl na výbornou, skončil na sedmém místě. Jeho parťák na pokoji v Koreji Ondřej Moravec byl dvanáctý. „Ty kráso,“ řekl udiveně trenér Jiří Faltus.

„Je to hodně pěkný výsledek, když jsou kluci takhle do patnáctého místa ve vytrvalostním závodu,“ potěšilo letohradského kouče. Oba chybovali na střelnici jednou. „Jedna chyba z dvaceti ran se dá považovat za pěkný střelecký výkon. Je jen škoda, že to tedy nebylo za nula. To by bylo super.“

Pouze Michalu Šlesingrovi se na střelnici nedařilo, když minul celkem čtyřikrát. „Je to škoda, ale věřím, že třeba ve štafetě si to 'Boušek' pohlídat dokáže,“ uvedl směrem ke svému kamarádovi.

Na adresu Veroniky Vítkové, která dojela nejlépe z českých žen na 18. místě. „Tři rány mimo jsou už hodně, pokud navíc panovaly slušné podmínky,“ spekuloval Faltus nad příčinou nepovedené střelby.

Jak si vedli Východočeši na OH v Pchjongčchangu

Michal Krčmář
- Ve vytrvalostním závodu biatlonistů (20 km) dojel 7.

Na olympiádu si rodák z Vrchlabí přivezl skvělou formu. Po stříbru ze sprintu zazářil i na dlouhé trati. Na střelnici jednou chyboval a skončil v první desítce.

Ondřej Moravec
- Ve vytrvalostním závodu biatlonistů (20 km) dojel 12.

Konečně. Letohradský borec se v Koreji dosud trápil, včera však až na jednu výjimku střílel bezchybně. Výsledek by ho měl nakopnout do dalších závodů.

Veronika Vítková
- Ve vytrvalostním závodu biatlonistek (15 km) dojela 18.

Nedá se říct, že by vrchlabská rodačka zklamala. Ale od bronzové medailistky ze sprintu se čekají lepší umístění. Zradila ji střelba. Tři chyby jsou moc.

Jakub Nakládal
- Hokejový obránce odehrál proti Koreji celý zápas, nebodoval.

Nepřehlédli jste ho. Bránil, střílel od modré čáry, dvakrát musel trpět na trestné lavici. Ve druhé třetině se dokonce dostal do velké šance, ale zblízka neskóroval.

Jan Kolář
- Hokejový obránce odehrál proti Koreji celý zápas, nebodoval.

Byl na ledě u inkasované branky, ale zároveň plnil roli nejvytíženějšího českého hráče. Při olympijské premiéře odehrál bez jedné vteřiny celkem 22 minut.

Michal Šlesingr
- Ve vytrvalostním závodu biatlonistů (20 km) dojel 45.

Snaha se mu upřít nedá. Na trati se rve, ale zatím se na korejských Hrách hledá. „Boušek“ včera čtyřikrát minul terč a zůstal daleko za předními příčkami.

Lukáš Radil
- Hokejový útočník odehrál proti Koreji celý zápas, nebodoval.

Když byl vyloučen, českému týmu to nevadilo. Naopak, Češi udeřili v oslabení. Radil se na led dostal i během přesilovek, sám dvakrát střílel, ale gól nedal.

Petr Koukal
- Hokejový útočník odehrál proti Koreji celý zápas, nebodoval.

Na ledě strávil téměř čtrnáct minut, soustředil se na poctivý výkon, musel bojovat v oslabení. Ve třetí útočné formaci měl vedle sebe Radila se Zohornou.

Tomáš Zohorna
- Hokejový útočník odehrál proti Koreji celý zápas, nebodoval.

Autor jedné z prvních střel českého týmu na turnaji. Útočník Chabarovsku byl na ledě i při nervózním závěru, kdy hrála Korea poslední minutu bez brankáře.