Automobilový sport

Hradec Králové: Rally Show a Autosalon Show (autodrom Czech Ring na letišti, celý den).

Běh

Hradec Králové: 9. ročník Hradubického běhu na 10 km se uskuteční od 10 hodin (registrace od 9 hodin). Jde o závod mezi běžci z Hradce Králové a Pardubic, kteří vyběhnou proti sobě a zamíří do Čeperky, která leží v půlce cesty. V Hradci je start ze zastávky MHD Lipky ve směru k nemocnici.

Fotbal

I. liga dorost: FC Hradec – Slavia Praha (11 hř. Bavlna). Liga žáci U15 a U14: FC Hradec – Příbram (11 a 12.45 hř. Háječek). Liga žáci U13 a U12: N. Bydžov – Pardubice (10 a 11.45 hř. Chudonice). I. liga dorostenky: FC Hradec – Pardubice (14 hř. Slavia HK). I. liga st. a ml. žákyně: FC Hradec – Slavia Praha (10.15 a 12.30 hř. Slavia HK).
Krajský přebor: Vysoká – Chlumec (17). I. A třída: Roudnice – Provodov (17). I. B třída: Nepolisy – Hronov, Loko Hradec – Černíkovice (obojí 17).
Východočeský přebor st. dorost: Třebeš – Svitavy (10). Krajská soutěž st. dorost: Roudnice/Lhota p. L. – Kopidlno (14.30 hř. Roudnice). Krajský přebor ml. dorost: Olympia Hradec – Broumov (9.30). Krajský přebor st. žáci: Olympia Hradec B – Broumov (11.15). Krajská soutěž st. žáci: Třebechovice – Hostinné (15). Krajský přebor ml. přípravky: hř. Nový Hradec (9); hř. Černilov (10); hř. Třebeš (13).
Belsport OP st. žáci: Předměřice – Stěžery (14.30), Ohnišťany/Myštěves – Smiřice (15 hř. Ohnišťany), Skřivany/Kobylice – Kratonohy (15 hř. Skřivany). BD Group OP ml. žáci: Hořiněves – FC Hradec dívky (15), Nové Město n. C. – Myštěves/Ohnišťany (15), Lužec/Lovčice – Třebeš dívky (15 hř. Lužec), Nepolisy – Malšovice (14), M. Lhota – Červeněves (15). Jako OP st. přípravky 4+1: Urbanice/Libčany – Probluz (10 hř. Urbanice). Advertis OP ml. přípravky 4+1: hř. Stěžery (10) účast: Stěžery A a B, FC HK C a D; hř. Třebechovice (9) účast: Malšovice, Třebechovice, Roudnice, Lhota p. L.

Mažoretkový sport

Hradec Králové: Úvodní den MČR mažoretek (10 hala Orlická Kotlina).

Minigolf

Hradec Králové: Klub Hradečtí Orli areál ZŠ Sever pro veřejnost (14 – 19).

Skatepark

Hradec Králové: Skatepark v Šimkových sadech (12 – 21).

Ultimate frisbee

Hradec Králové: Frisbee kemp hráčů od 12 do 25 let se koná od 9 do 18 hodin na hř. Slavie Hradec.

Vodní pólo

I. liga st. dorostenci: Slavia Hradec – Stepp Praha (10), Slavia Praha – Stepp Praha (12), Slavia Hradec – Slavia Praha (14 vše bazén na Eliščině nábřeží, jedná se o závěrečný turnaj skupiny o první až třetí místo).

Volejbal

Hradec Králové: Akce mongolského velvyslanectví (8 – 20.30 hala Třebeš).
Krajská soutěž ženy: Třebechovice – Albrechtice (10 a 13).

Lubomír Douděra