Pátek 13. května

BASKETBAL

Hradec Králové MČR kadetky U17: Sokol Hradec – Chomutov (11), Basket Praha – USK Praha (13.15), Tygři Praha – BA Sparta (15.30), slavnostní zahájení (17.30), Basket Slovanka – Žabiny Brno (17.45 vše sport. hala TJ Sokol Eliščino nábřeží).

FOTBAL

OP dospělí: Prasek - Dohalice (18).

OP starší elévové: Stěžery – Smiřice (17), Kosičky – Nový Bydžov B (17).

OP mladší přípravka: hř. Předměřice (17) účast: Předměřice/Loko Hradec A a B, Vysoká A a B; hř. Černilov (17) účast: Černilov A a B, Nový Hradec, FC Hradec dívky.

Sobota 14. května

BASKETBAL

Hradec Králové MČR kadetky U17: zápasy dle pátečních duelů: 10, 12.15, 14.30, 16.45 (vše sport. hala Třebeš).

BĚH

Hradec Králové/Pardubice: 16. ročník Hradubický běh 10 km mezi městy, start v 10 hodin Hradec Králové (Lipky křižovatka Střelecká ul.) nebo Pardubice (Poděbradská ul.), cíl Čeperka hřiště.

FOTBAL

Česká liga žáci U15 a U14: FC Hradec – Meteor Praha (10 a 12 hř. Háječek).

Česká divize žáci U15 a U14: Třebeš – Náchod (10 a 12), Slavia Hradec – Nový Bydžov (10 a 12 hř. Olympia HK).

II. liga ženy nadstavba: FC Hradec – Ostrava (14 hř. Nový HK).

Krajský přebor: Černilov – Chlumec B (17).

I. A třída: Nový Hradec – Solnice (10.30), Třebechovice – Náchod B, Loko Hradec – Nepolisy (obojí 17).

I. B třída: Slavia Hradec B – Vamberk (10.15), Kobylice – Vrchlabí B, Smiřice – Javornice, Předměřice – Kosičky, Stěžery – Lípa n. O., Malšovice – Hejtmánkovice (vše 17).

Krajský přebor starší žáci U15: Chlumec/N. Bydžov B – Miletín/Javorka (14 hř. Kunčice), Předměřice – Hořice (14.30).

OP dospělí: Ohnišťany – Nový Bydžov B, Vysoká B – Červeněves, Malšova Lhota – Libřice, Roudnice B – Myštěves, Boharyně – Chlumec C (vše 17).

III. třída východ: Neděliště – Loko Hradec B, Jeníkovice – Probluz (obojí 17).

III. třída západ: Kratonohy – Kunčice B, Nové Město n. C. – Klamoš, Syrovátka – Nepolisy B, Skřivany B – Dobřenice (vše 17).

OP starší žáci: Černilov/Třebechovice – Prasek (10), Smiřice – Stěžery (14).

OP mladší žáci: Skřivany/Červeněves – Stěžery (14).

OP starší elévové: Malšova Lhota B – Třebechovice (9.30), Slavia Hradec B – Černilov (10), Malšova Lhota A – Nepolisy B (11.15).

OP mladší přípravka: hř. Háječek (9) účast: FC Hradec A a B, Stěžery A a B; hř. Malšovice (10) účast: Třebechovice, Malšovice, Chlumec B, Prasek; hř. Malšova Lhota (13) účast: Malšova Lhota C a D, Hořiněves, Smiřice; hř. Malšova Lhota (14.30) účast: Malšova Lhota A a B, Třebeš C, Třebeš dívky.

MALÝ FOTBAL

Hradec Králové: Zápasy (8 hř. Olympia HK).

POZEMNÍ HOKEJ

Liga starší žákyně: Slavia Hradec – Kbely (12).

Liga starší žáci: Slavia Hradec – Praga (14 obojí hř. Farářství).

VODNÍ PÓLO

I. liga dorostenky: Slavia Hradec – UKVP Praha (10), Strakonice – UKVP Praha (12), Slavia Hradec – Strakonice (14 vše bazén Eliščino nábř.).

Neděle 15. května

BASKETBAL

Hradec Králové MČR kadetky U17: zápasy o konečné pořadí – o 7. místo (9), o 5. místo: (11.15), o 3. místo (13.30), finále (15.45), slavnostní zakončení (17.30 vše sport. hala TJ Sokol Eliščino nábřeží).

CYKLISTIKA

Hradec Králové: 21. ročník akce „Kola v přírodě“ – na kolech do hradeckých lesů aneb putování za krtečkem. Start 9.30 až 11 od Zděné boudy v Malšovicích, ukončení do 15 hodin na Rytířském hradišti.

FOTBAL

FORTUNA:LIGA skupina o titul: 1. FC Slovácko - FC Hradec Králové (17), zápas živě na O2 TV Fotbal a textově na www.onlajny.com

Česká fotbalová liga: Chlumec – FC Hradec B (10.15 hř. Nový Bydžov).

Česká liga dorost U19 a U17: Slavia Hradec – Dukla Praha (10.15 a 12.30 hř. Olympia HK).

Česká liga žáci U13+U12: FC Hradec – Vysoké Mýto (10 hř. Háječek).

I. liga starší a mladší žákyně: FC Hradec – ABC Braník (10.30 a 10 hř. Nový HK).

Krajský přebor: Třebeš – Jaroměř (17).

Krajský přebor starší dorost U19: Třebeš B – Slavia Hradec B/Malšova Lhota (13), Třebechovice – Týniště (14).

Krajská soutěž dorost U19: Černilov – Solnice/Černíkovice (10.30), Stěžery – Vrchlabí B (13.30).

Krajský přebor mladší dorost U17: Nový Hradec – Chrudim B (13.30).

OP dospělí: Lovčice – Lhota p. L. (17).

III. třída východ: Hořiněves – Lhota p. L. B, Cerekvice – Nový Hradec B, Malšova Lhota B – Sendražice, Dohalice B – Stěžery B, Libčany B – Olympia Hradec (vše 17).

III. třída západ: Nechanice – Převýšov (17).

OP starší žáci: Lhota p. L./Roudnice – Dohalice/Probluz (144.30).

OP mladší žáci: Černilov – Urbanice (10), RMSK Cidlina/Chlumec B – Prasek (10 hř. Hlušice), FC Hradec dívky – Kratonohy/Roudnice (12.30 hř. Nový HK), Lovčice – Kunčice (14), Nechanice – Lhota p. L. (14.45), Hořiněves – Nový Hradec (15).

OP starší elévové: Nepolisy A – Kobylice (10), Prasek – Lhota p. L. (13), Kunčice – Nový Hradec (14), Libčany/Urbanice – Dohalice/Cerekvice (14.30).

OP mladší přípravka: hř. Dohalice (10) účast: Dohalice/Cerekvice, Nechanice, Kunčice, Kosičky; hř. Lhota p. L. (10) účast: Lhota p. L., Roudnice/Kratonohy, Slavia Hradec B a C.

POZEMNÍ HOKEJ

Liga dorost: Slavia Hradec – Slavia Praha (16 hř. Farářství).

Poznámka: Zájemci o zveřejnění sportovních akcí a utkání v této rubrice je mohou zasílat nejpozději do středy aktuálního týdne na e-mail lubomir.doudera@tiscali.cz

Lubomír Douděra