Tato organizace jako první v ČR uspořádala závod pro veřejnost ihned po uvolnění restrikcí z jara 2020 a při dodržení všech nařízení vlády se jí podařilo uspořádat více než 20 závodních dní do konce roku 2020.

V letošním roce vyráží tento tým do boje po gladiátorsku. Věří, že zdravý pohyb na čerstvém vzduchu za dodržování všech hygienických opatření je nejlepší prevence proti nemocem. Snaží se pomáhat nejen tím, že připravuje akce na vzduchu a motivuje tak společnost ke zdravému pohybu, ale snaží se i podporovat děti s Downovým syndromem.

Dominika Paurová (s míčem) během víkendového derby v Trutnově, které hradecké Lvice jasně ovládly.
Osobnost týdne, hláška týdne a komentář

Pro dětské závodníky v závodech Gladiator race tento tým připravil speciální dárek, jímž bude jedna ponožka. Michaela Knížková ze Sportvisia vysvětluje důvod: „Rok 2021 bude boj! A my se rozhodli, že trochu ulehčíme boj především celoživotním bojovníkům s Downovým syndromem. Jako symbol výjimečnosti se 21. 3. na Ponožkový den nosí liché ponožky, společnost tak vyjadřuje solidaritu pro děti i dospělé s Downovým syndromem. Věříme, že šířit osvětu o této vzácné genetické náhodě je třeba po celý rok. A proto jako dárek budou děti v kategorii Kids I, Kids II a Family v sezoně 2021 dostávat jednu ponožku z gladiátorské série pro rok 2021. Zároveň ve spolupráci se Společností rodičů a přátel dětí s Downovým syndromem budeme představovat osudy bojovníků s touto vrozenou vadou. Za celý rok tak děti posbírají 12 ponožek v šesti různých barvách, které mohou libovolně kombinovat.“

Start letošní sezony, který je naplánovaný na 23. ledna závodem GR8 Trails, což je pro Sportvisio nový koncept trailového závodu v zajímavých lokalitách - se má uskutečnit v Josefově. I přesto, že v tuto chvíli není jasné, jaké restrikce závod postihnou, mají organizátoři připraveno několik možných variant, jak závod uspořádat. Další lokality jsou Podorlicko (resort Hotelu Studánka), Krkonoše a Český ráj. Závod v našich nejvyšších horách bude zahrnovat i prestižní Harrachov Skyrace®, který bude součástí českého poháru ve skyrunningu. Parametry trati (21 km a převýšení 1350 m) dávají tušit, že půjde o jeden z nejnáročnějších běžeckých závodů v ČR. Atraktivitu této akci dodává i brutální cílová rovinka na skokanském můstku K120. Všechny lokality seriálu GR8 Trails nabízejí tři různé distance, tak, aby si mohli vybrat svoji náročnost běžci z opravdu široké veřejnosti.

Po dvou letech se do Krkonoš vrátily závody nadějných sdruženářů.
Osm závodů, pět zlatých pro Čechy. Youth Cup se v Harrachově vydařil

GR8 Trails však není jediná novinka, kterou Sportvisio chystá, tou bude i OCR liga. K tomuto novému projektu řekl více ředitel Sportvisia Roman Šinkovský: „Jde o seriál překážkových závodů v prostředí GR Areny a okolí Stříbrného rybníku v Hradci Králové pro dospělé i děti. Naším cílem je posouvat sport OCR v ČR do další úrovně, nabídnout širokému spektru závodníků kvalitní závody, které nabídnou různorodý terén, bezpečné, nové i osvědčené překážky napříč OCR světem. Je to jedinečná příležitost, jak se zlepšovat a posouvat svoje limity.“

„Jako organizátoři dbáme na to, aby se na našich akcích bavila celá rodina i hobby závodníci, nejenom výkonnostní sportovci. Proto chcete-li udělat něco pro své zdraví, přijďte si s námi zaběhat a pobavit se,“ dodává Pavel Cibulka z organizačního týmu. Více o všech závodech včetně propozicí a registrací najdete na webu www.sportvisio.cz.   (mk, re)