Zatímco při utkání v Hradci Králové písečtí sršni nepříjemně bodali, na domácí palubovce dokázali Královské sokoly "ubodat". Dramatické utkání na jihu Čech po prodloužení ovládli domácí, vyrovnali stav semifinálové série na 1:1 a vynutili si třetí duel v Hradci Králové. Ten se navíc bude hrát, nikoliv v domovské aréně ve Třebši, ale na půdě Hradeckých lvic na Eliščině nábřeží v neděli od 16 hodin.

Královští sokoli vstoupili do utkání s odhodláním rozhodnout a přivézt rozhodující druhý bod k postupu do vysněného finále. Dokázali si vybudovat až 11 bodový náskok, ale Sršni už v Hradci prokázali, že jsou hodně houževnatým soupeřem. Po vítězství v první čtvrtině se hra vyrovnala, poločasový rozdíl +3 body neznamená v basketbalu vůbec nic. Po třetí části opět vyrovnáno a začalo se "od nuly". Stejná čísla svítila na ukazateli skóre oběma týmům i po uplynutí hrací doby čtvrté čtvrtiny - 65:65. Utkání tak muselo rozhodnout prodloužení a v něm byli lepší domácí - 78:76. V závěrečné čtvrtině a prodloužení citelně chyběl Charles Marquardt, který byl po předchozím nesportovním faulu a technické chybě za floping vyloučen. Co našemu celku především scházelo byla úspěšná střelba. Velmi nízké procenta úspěšnosti jak ve střelbě za 2 body (39%), tak za body 3 (16,7%). Na koš Písku jsme vyslali 36 střel z trojkového území, úspěšné byly v šesti případech. Soupeř byl v tomto směru efektivnější. Z devatenácti pokusů byl úspěšný rovněž 6x. Sršni byli lepší tentokrát i na doskoku pod oběma koši, statistika zaznamenala celkem 55 doskoků domácího týmu, 50 u Královských sokolů.

Trenér Peterka: "Hrát v Písku je velmi těžké. Basket je tam čím dál populárnější a frenetické publikum to dává jasně najevo. Byli jsme téměř po celé utkání lepším týmem na palubovce, nepustili jsme písecké do rychlého protiútoku. V průběhu utkání jsme si vypracovali náskok, o který jsme vlastními chybami přišli. Bohužel nás zklamala střelba, nedokázali jsme proměnit ani volné střely a to rozhodlo. Nedělní utkání bude těžké, písečtí mají svůj letošní herní cíl splněný, mohou hrát uvolněně s "čistou hlavou". Navíc budeme hrát na palubovce Hradeckých lvic, ale je to hala, kde se nám vždy dařilo. Věřím, že nás přijde podpořit početné publikum a přidáme rozhodující bod k postupu."

Sestava a body Královských sokolů: Jan Jiříček 17b (2x za 3b)+ 11 doskoků, double-double, Ondřej Peterka 17 bodů, 9 doskoků (2x za 3b), Charles Marquardt 16 (1x za 3b), Ladislav Malý 12 (1x 3b), Peter Majerík 9b + 10 doskoků, Petr Andres 5. Martin Kolář, David Šírek, Tomáš Mahler a Jan Špaček vyšli střelecky naprázdno. Ondřej Kočvara do utkání nezasáhl.

Sestava a body Sršňů Písek: Petr Šlechta 25b (2x za 3b) + 8 doskoků, Vojtěch Novák 14b + 9 doskoků, Pavel Englický 14b + 12 doskoků (DD), Dalibor Fait 10b 8 doskoků, Radek Duda 6 (2x 3), Luboš Mikolášek a Šimon Gareis po 4 bodech, Daniel Hejda 1. Milan Špičák, Michal Voldán a Ondřej Musil se do střelecké listiny nezapsali.

Stav série 1: 1 (hraje se na 2 vítězná utkání)

I druhá semifinálová série hlásí stav 1:1. SKB Zlín v domácím prostředí přehrál BC Vysočina 97:86.

Pavel Rozsypal