Svěřenci kouče Lubomíra Peterky mají za sebou měsíc přípravy, během kterého stihli sehrát sedm přátelských zápasů se střídavými výsledky.

Společná příprava Hradeckých začala v pondělí 3. srpna. Po úvodních zdravotních prohlídkách a testování výkonnosti u týmového lékaře Tomáše Vrbici přišlo na řadu nabírání fyzické kondice pomocí atletických, funkčních (v písku), silových, ale i basketbalových tréninků. Postupem času se do tréninku stále více a více zapojovala herní stránka. Ke slovu přišly i zmiňované přípravné zápasy, z nichž dva ještě zbývá sehrát.

Chybět nemůže ani tolik potřebná regenerace, o kterou se nejvíce stará fyzioterapeutka Veronika Peterková (masáže, řešení obtíží pohybového aparátu). Basketbalisté také využívají bazén a sauny na Flošně.

Kádr doznal pro nadcházející sezonu několika změn. Do celku Olomoucka, konkurenta z KNBL, se přesunul David Pekárek. Na východě Čech nebude pokračovat ani srbský křídelník Djordje Tresač. Kariéru v nejvyšší soutěži ukončili Petr Andres s Tomášem Mahlerem, prvně jmenovaný se stal kondičním trenérem týmu. Naopak nově budou královéhradecký dres nosit Jiří Šoula z Jindřichova Hradce a Lukáš Brožek z Kolína.

Přípravné zápasy

Pardubice U23 – HK 85:93
Walbrzych – HK 85:73
Olomoucko – HK 81:89
HK – Kolín 107:109 po 2. pr.
Kolín – Hradec 75:92
Hradec – Děčín 73:80
Hradec – Pardubice 75:88
Děčín – HK (1. 9., 19.00)
HK – USK Praha (5. 9., 18.00)