„Koncovka je prostě o štěstí a to stálo při nás. Máme výhru, a protože jsme ji přivezly z venkovní palubovky, máme velkou radost,“ řekla sedmnáctibodová Kristýna Minarovičová, nejlepší střelkyně „lvic“.Je to však jen první vítězství, k postupu do semifinále jsou zapotřebí ještě další dvě.

Druhý duel série se hrajev sobotu od 16 hodin v hradecké hale na Eliščině nábřeží.

Konec. Trutnov po boji vyřazen

Brno, Trutnov - Rvaly se, sahaly po výhře, přesto basketbalistky Trutnova končí letošní sezonu v Ženské lize ve čtvrtfinále. Sérii play off prohrály 0:3 na zápasy, do bojů o medaile po vítězství 96:92 ve třetím duelu postupují Žabiny Brno. Ale včera to vypadalo, že souboj bude pokračovat na východě Čech. Hráčky Lokomotivy podaly na brněnské půdě skvělý výkon, po většinu doby vedly, před přestávkou 43:37, v průběhu třetí čtvrtiny dokonce o šestnáct bodů (68:52). Jenže domácí Brňanky mocným finišem strhly zápas na svoji stranu. A jdou do semifinále.

Čtvrtfinále play off, 3. zápas: Žabiny Brno – Loko Trutnov 96:92 (24:32, 42:47, 65:69). Body: Webbová 22, Zohnová 17, Vacková 11, Malečková 10, Adamcová 9, Matuzonyté a Stoupalová 7, Záplatová 6, Dudášová 4, Šoukalová 2, Křivánková 1 – Kozumplíková 25, Rylichová 24, Vašáková 18, Adamsová 11, Carterová 10, Skutilová 4. Konečný stav série: 3:0.