"Na Bohemce odstartujeme se zapůjčenou Škodou Favorit. Jedná se o špičkově připravený vůz, pocházející z dílny Vlastimila Čuřína. Náš nově připravovaný závodní speciál je stále ve fázi přípravy. Moc se na návrat za volant soutěžního Favoritu těším," přibližuje změnu techniky ex-tovární jezdec Jindřich Štolfa. A bude to návrat do tohoto vozu opravdu nostalgický. Posádka Štolfa - Hawel s ním dosáhla na první velké úspěchy. Ve fantastické sezóně 1991 skončili v celkovém pořadí Mistrovství ČSFR na třetím místě a stali se mistry v prestižní kategorii A 1300. Třešničkou na dortu pak bylo absolutní vítězství v Rallye Gemer Dobšiná.

"Jindrovi tohle auto náramně sedlo do ruky a dokázal s ním zajet i řadu dalších skvělých výsledků nejen na domácích tratích. V Krumlově jsme dojeli druzí a v Příbrami třetí absolutně. Další kvalitní umístění pak zajel s Mirkem Fantou," vzpomíná na období s Favoritem spolujezdec Zdeněk Hawel. A právě na Bohemce uplyne neuvěřitelných osmadvacet let od chvíle, kdy se naposledy objevila na startu "trojkombinace" Štolfa, Hawel, Škoda Favorit.

Ilustrační foto
OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Jindřich Štolfa jel Bohemku dvacetkrát, Zdeněk Hawel více jak desetkrát a oba ji považují za svojí domácí soutěž. Majitel vozu Vlastimil Čuřín se v rally pohybuje od roku 2012 a většinou ho naviguje Václav Vorel.

"Letos je to se sponzory díky "coroně" všeobecně horší a my jsme rádi, že se můžeme spolehnout na pomoc zejména firem Böllhoff s.r.o., Ekoflora Liberec s.r.o., Intervento s.r.o., Ondřej Patka – topenářské práce, LATO Design, Winterflur Čermná v Krkonoších, Kamenictví Josef a David Novotný Čermná v Krkonoších, za což jim moc děkujeme," dodává Zdeněk Hawel.

V Mistrovství České republiky historiků se do uzávěrky přihlásilo více jak třicet dvojic.

Eva Vrabcová Nývltová
Má odborníka na výživu. Do závodu však šla i po třech utopencích

Letošní Rally Bohemia má trať prakticky obdobnou s loňským ročníkem. Start je 11. července v půl desáté a na posádky čeká první den jedenáct rychlostních zkoušek. V neděli 12. července se startuje již od osmi hodin ráno a na trati bude připraveno sedm měřených úseků. Vítězná posádka přijede do cíle v Mladé Boleslavi v půl čtvrté odpoledne.

Podkrkonošská posádka Jindřich Štolfa – Zdeněk Hawel, absolvovala na Příbramsku necelý týden před soutěží test vozu, při kterém se tým zaměřil na nastavení soutěžního speciálu. Letos plánují odstartovat ještě do tým dvou soutěží v podzimní části sezóny. S jakým to bude vozem, ještě v současnosti neví.

Pavel Vydra