Učitelé Speciálních škol v Hradecké ulici a členové SK Integra při této škole uspořádali již 19. ročník mistrovství České republiky ve stolním tenisu, které je určené pro sportovce s mentálním postižením.

Tradiční akce, která se koná v tělocvičně speciálních škol, přináší výjimečný zážitek sportovcům, kteří nemají v běžných sportovních soutěžích tolik naděje na patřičný úspěch. Na tento turnaj se celoročně připravují, je pro ně významnou motivací a kvalifikují se na základě výsledků z regionálních kol.

V letošním výběru Královéhradeckého kraje bylo i deset reprezentantů pořádajícího SK Integra. Ti prokázali vysokou výkonnost a získali tři zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili v individuálních soutěžích, stříbro a bronz pak přidali ve čtyřhrách.

K vysoké úrovni akce přispěla i finanční podpora Královéhradeckého kraje a města Hradec Králové. Celému MČR vládla skvělá atmosféra, zápasy měly velmi dobrou úroveň. Při slavnostním vyhlašování výsledků všechny účastníky potěšila návštěva primátora Zdeňka Finka.

Celkem se velké akce zúčastnilo osmasedmdesát hráčů, dvaašedesát trenérů, organizátorů a rozhodčích.