Historického úspěchu se dočkaly hráčky SK Dobré. Od této sezony se v malé obci v podhůří Orlických hor bude hrát Extraliga žen ve stolním tenisu. Hráčky SK Dobré sehrály letos v květnu kvalifikaci o extraligu s hodonínským céčkem a v sérii prohrály 0:2.

Jenže v Hodoníně už mají v extralize dvě družstva, a tak se rozhodli postup přenechat Doberským. „Moravané usoudili, že pro rozehrání talentovaných mladších hráček je I. liga vhodnější soutěží. A tak se rozhodli pro výměnu extraligy za první ligu,“ vysvětlil předseda klubu Jan Rozínek. VDobrém si vzali dva týdny na rozmyšlenou, a pak na nejvyšší soutěž kývli.

„Netlačili jsme se do extraligy za každou cenu, chtěli bychom v ní hrát důstojnou roli, zachránit se v soutěži. Proto jsme potřebovali získat ještě jednu kvalitní hráčku. Najít ji nám trvalo právě těch čtrnáct dnů,“ pokračoval Rozínek.

Manažerovi doberského týmu se povedlo do týmu přivést šestnáctiletou kadetskou i juniorskou reprezentantku Slovenska Simonu Lazarčíkovou. „Jsem ráda, že mohu hrát českou extraligu. Na Slovensku jsem hrála nejvyšší soutěž v Topolčanech, kde jsem získala mistrovský titul. Ale česká extraliga je kvalitnější a myslím si, že pro mě bude přínosem,“ uvedla Lazarčíková.

Simona Lazarčíková se snaží stolnímu tenisu podřídit mnoho věcí. „ Určitě se nenudím. Bydlím doma na Slovensku v Malackách, kde mám individuální studium na gymnáziu. Přes týden trénuji v Hodoníně, kde bydlím na internátě. O víkendu jezdím hrát extraligu za Dobré. Je to sice náročné, ale věřím, že se mi to jednou vrátí,“ podotkla slovenská naděje.

První zápas mají hráčky SK Dobré již za sebou. Na stolech SKST Vlašim uhrály cennou remízu (5:5).

„První zápas dopadl na výbornou a jestli budeme pokračovat v těchto výkonech, nemůžeme mít se záchranou v extralize žádné problémy,“ řekl trenér nováčka soutěže Jan Šplíchal.