Extraliga stolních tenistů má za sebou dvanáct odehraných kol základní části. Nováček z hradeckého DTJ je zatím devátý. První polovinu soutěže hodnotil MARTIN LUČAN, hrající trenér. Nejvyšší domácí soutěž opět pokračuje po Novém roce. Hradecký celek v sobotu 9. ledna přivítá silný Králův Dvůr (16.00).

Před sezonou jste si přáli jediné, a to záchranu. Daří se zatím tento cíl naplňovat podle vašich představ?
Ano. Cíl se po polovině soutěže naplňovat daří. V letošní sezoně sestupuje jedno družstvo a my máme na poslední příčku (Havířov B) šestibodový náskok.

Takže je to
splnitelné i pro druhou část, která začne po Novém roce? Nebo myslíte, že havířovské béčko ještě bude „kousat“?
V současnosti probíhá zimní přestupní termín, takže nevidíme do karet ostatních týmů, jestli posílí či nikoliv. Řekl bych, že se na tom hodně podílí nynější ekonomická situace některých klubů. Myslím, že poslední celek tabulky nějak výrazně neposílí, a dá se říct, že by měl být odsouzen k sestupu.

Ve vašem
družstvu se chystají nějaké změny?
Se změnami se u nás nepočítá. Chceme stabilizovat kádr pro příští roky. Rádi bychom se také poprali o co nejlepší umístění, což znamená, že se budeme snažit udržet současnou devátou příčku.

Je to ve vašich možnostech?
Určitě. S mančafty, které jsou kousek pod námi, což jsou Agrotec Hustopeče, Region Olomouc a Mittal Ostrava, se dá vyhrát a my se o to budeme snažit.

Prozatím jste získali tři vítězství. Panuje s tím spokojenost?
Bohužel v prvním zápase v Hustopečích nemohl kvůli zranění nastoupit Honza Hrnčiřík a my tam nešťastně prohráli 6:4. Doufejme, že pro odvetu budou všichni zdraví a pokusíme se tento celek porazit. Tím pádem bychom si do druhé poloviny mohli připsat i o výhru více.

Kdyby vám někdo před startem soutěže řekl, že budete po dvanácti zápasech devátí, bral byste to?
Rozhodně bychom to brali všemi deseti. My jsme počítali tak nějak se dvěma výhrami. Nevěděli jsme, v jaké formě se představí Olomouc a Hustopeče. Další mužstva mají přece jen už trochu lepší výkonnost. Víceméně se tedy tabulka dělí. Po půlce jsme však spokojeni.

Zkusme také zabrousit do vašeho kádru. Kdo patřil k tahounům?
Jednoznačně Franta Kanta a pokud mu zdraví dovolilo, tak to byl i Honza Hrnčiřík.

Koho tipujete na titul? Bude to počtvrté v řadě pražské El Niňo?
Ano. Na titul tipuji jednoznačně áčko El Niňa. Na paty mu však určitě bude šlapat Sokol Králův Dvůr, do jehož kádru letos přišel Košťál. Podle jeho výsledků je vidět, že jde o obrovskou posilu.

Jistě sledujete i první ligu, které vévodí městský konkurent Sokol. Může v příští sezoně dojít k hradeckému extraligovému derby?
Myslím, že k derby určitě dojít může. Tak nějak s tím počítáme. Můj názor před sezonou byl, že by Sokol měl letos hrát play off, i když většina z jeho týmu tvrdila něco jiného. Tak uvidíme.

DVOUHRY
Nejlepší v soutěži: 1. Tomáš Konečný (El Niňo) 25 zápasů, 25 výher, 0 proher, sety 75:14, procento úspěšnosti 100 %; 1. Bai He (ŠKST Bratislava) 17 z., 15 v., 2 p., 47:16, 88,24 %; 3. Radek Košťál (Sokol Králův Dvůr) 29 z., 25 v., 4 p., 80:29, 86,21 % a další.

DTJ Hradec:
František Kanta – 31 z., 15 v., 16 p., 56:62, 48,39 %; Jan Hrnčiřík – 20 z., 9 v., 11 p., 37:42, 45 %; Michal Bittner – 21 z., 2 v., 19 p., 19:58, 9,52 %; Martin Lučan – 13 z., 1 v., 12 p., 8:36, 7,69 procenta.