Stolní tenisté Sokola Hradec Králové zajížděli do Hodonína k druhému semifinálovému utkání play off I. ligy. Po domácí výhře 9:5 zavítali do bouřlivého prostředí k těžké bitvě s odhodláním získat druhý bod a vybojovat finále.
Hodonín v domácím prostředí pochopitelně chtěl vývoj série zdramatizovat, proto nenastupoval v poraženecké náladě. V úvodní čtyřhře pár Medvecký, Skořepa po velkém boji zdolal Sitaka s Novotným 3:2. Ve dvouhrách Sokol dokázal proměnit první tři zápasy ve tři body a ujal se vedení 1:3. Zejména vítězství Novotného nad Medveckým 3:1 bylo překvapivé.

Domácí nastoupili v pozměněné sestavě, Handla nahradil Peter Turček, jenž v utkání se Šlapákem potvrdil oprávněnost svého startu a až po velikém boji podlehl 2:3. Druhý bod pro domácí přidal Mikulec, který porazil Lebedu hladce 3:0.

Hráči Sokola se opět mohli spoléhat na dobré výkony Sitaka se Šlapákem, kteří přidali další dva body a zvýšili vedení Sokola na 2:5. Ovšem ani to domácí nezlomilo. Skořepa s Mikulcem opět zdramatizovali vývoj utkání - 4:5. Výkon Mikulce ve srovnání s utkáním v Hradci, kde nezískal ani bod, byl excelentní. V následujících zápasech opět Sitak se Šlapákem zvítězili. Domácí Skořepa kontroval a snížil vítězstvím nad Novotným – 5:7. V následujícím zápase hráčů, kteří zatím nebodovali, se utkali Turček s Lebedou, jenž po výborném výkonu vyhrál 3:1 a přidal osmý bod Hradce. Výborně hrající Mikulec nestačil na Sitaka, prohrál 1:3, a tím bylo dobojováno.

Hráči Sokola se poprvé v historii klubu probojovali do finále play off a potvrdili, že jejich prvenství v dlouhodobé části soutěže nebyla náhoda.
Ve finále je ovšem čeká velmi silný soupeř, který je jasným favoritem na postup - El Niňo Praha, jehož hráči pravidelně nastupují v extraligové soutěži. Nezbývá, než popřát hráčům Sokola hodně štěstí do finálových bojů.

Finále začne v sobotu 1. května v hale hradeckého Sokola a všichni příznivci malého míčku jsou na ně zváni, aby v tradičně skvělém prostředí domácí hráče přišli v hojném počtu podpořit v jejich „utkání roku“.

ČSAD Hodonín – Sokol Hradec Králové 2 5:9.
Sestavy a body: Skořepa 2,5/ 3,5; Mikulec 2/ 4; Medvecký 0,5/ 3,5; Turček 0/ 3 - Sitak 4/ 4,5; Šlapák 3/ 3; Lebeda ml. 1/ 3; Novotný 1/ 3,5.

Druhé semifinálové utkání:
El Niňo Praha - Ústí nad Labem 9:6. (mš)