Oba dosáhli nástřelu 142 terčů ze 150, čímž stanovili novou hranici českého juniorského rekordu. Dvořák si ke všemu připsal v základní části další unikát, když ze 125 ran minul pouze jediného holuba!

„Kluci prokazovali velmi dobrou výkonnost už v předešlých dvou závodech. Předpokládal jsem, že se umístí kolem medailových pozic, ale že dosáhnou tak vysokých nástřelů, to mě opravdu překvapilo,“ říká na rovinu trenér hradeckých nadějí Kamil Ploc. Bývalého reprezentanta zaskočilo hlavně Dvořákovo číslo v úvodních pěti položkách.

„Minout jediný terč ze 125 je obrovský výsledek. To se opravdu nestřílí každý den. Málokdy se to vidí i mezi dospělými.“ Hradečtí mladíci si to posléze rozdali ve finále, v němž Vaněk stáhl manko na svého kolegu a dominoval i v závěrečném rozstřelu. „Když nastřílíte tak vysoký výsledek, napětí z vás trochu spadne. Možná proto Martinovi ve finále chyběla větší jistota i motivace,“ přemítá Ploc.

Talentovaní borci by měli mít jistou nominaci na blížící se mistrovství Evropy, které se na přelomu června a července uskuteční v Kazani. „Na základě dosažených výsledků by do Ruska měli stoprocentně odletět.“ O prognózách na případná medailová umístění se Plocovi příliš hovořit nechtělo. „Nerad bych to zakřikl. U juniorů bývají výkyvy ve výkonnosti větší než u dospělých. Rád se nechám překvapit. Každopádně jsou oba příslibem pro budoucnost české brokové střelby.“

Stříbrnou pozici vybojoval mezi muži další hradecký zástupce Michal Hojný. Na skeetu obsadili první tři místa zástupci brněnské Komety. Závodu se však nezúčastnilo trio reprezenatntů Sychra, Hlaváček, Hutař, které startovalo na Světovém poháru v Dorchesteru.

Hradecký střelec Michal Hojný.
Český pohár – 2. kolo – trap – muži: 1. Herzán (Č. Meziříčí) 139 (117+22), 2. Hojný (Dukla HK) 138 (118+20), 3. Matějík (Kometa Brno) 137 (115+21); junioři: 1. Vaněk 142 (119+23), 2. Dvořák (oba Dukla HK) 142 (124+18), 3. Přívara 136 (115+21). Skeet – muži: 1. Rychlík 146 (122+24), 2. Hilšer 145 (120+25), 3. Doleček (vš. Kometa) 143 (120+23).

Sychra v Anglii šestý

Hradec Králové – První letošní start v závodě Světového poháru a hned z toho byl výsledek jako hrom. Hradecký skeetař Jan Sychra obsadil na hvězdně obsazeném podniku v Dorchesteru šesté místo. Do finále vstupoval jako druhý nejlepší s nástřelem 123 terčů, v závěrečné položce však pětkrát minul a připravil se tak o stupně vítězů. Na anglické půdě triumfoval Kypřan George Achilleos.
Hradecký střelec Michal Hojný.