Seriál britské formule BMW pokračoval dalším dílem v Donington Parku. Josef Král obsadil v kvalifikacích sedmé a šesté místo, což nebyla pozice, kterou by královéhradecký jezdec očekával. Problémy totiž postihly pilota týmu Double R Racing již ve čtvrtečním tréninku.

Technický zádrhel na brzdách a spojce způsobily, že se Král na první polovinu úvodního tréninku jen díval; po vyjetí byl pak vůz natolik neklidný, že český jezdec skončil v kačírku. Ve druhém tréninku naopak nastoupilo deštivé počasí. Tým i Král se snažili vůz co nejlépe připravit, ale přesto byl znát deficit z předešlého dne a to zejména v kvalifikaci, protože za sucha neměl Josef Král možnost vůbec nastavit vůz. Za těchto okolností je sedmé a šesté místo úspěch.

V neděli bylo počasí v Donington Parku doslova pekelné, což přimělo organizátory měnit program dne. Síla deště se mnohdy neslučovala s podmínkami, za kterých by vůbec bylo možné závodit. „Několikrát nás poslali na trať, ale bylo tolik vody, že i na dvojku jsme dostávali aquaplaning. Pak zase závod zastavili a přesunuli formuli BMW až na konec. Do prvního závodu jsme startovali až kolem páté hodiny,“ popsal organizační potíže Josef Král.

Do prvního závodu odstartoval Král ze sedmého místa. Na startu se pak propadl až na jedenáctou pozici. „Použili jsme nové pneumatiky, ale ty bohužel v úvodních kolech vůbec nefungovaly. V Donington Parku je velmi jemný povrch a pneumatiky se vůbec neopotřebovávají. Je to škoda, protože nás to stálo hodně času. Musel jsem se poté probojovávat dopředu a stačilo to na páté místo, ačkoli jsem zajel nejrychlejší kolo závodu,“ popsal situaci Josef Král.

„Ve druhém závodě se začínalo na vlhkém povrchu, ale postupně začalo pršet. Trať byla hodně ošidná a snadno se udělala chyba. Když jsem se dostal na druhé místo a věděl, že přede mnou jede Surtees, který je v pořadí za mnou, neriskoval jsem a dojel jsem si v klidu pro druhé místo,“ vysvětlil svou strategii český jezdec.

Druhý závod byl však zastaven po desátém kole, kvůli silnému dešti. Josef Král sice tento závodní víkend ztratil jeden bod ve prospěch Marcuse Ericssona, přesto mu v šampionátu patří třetí příčka. Na první ztrácí pouhých devět bodů, na druhé místo čtyři. Český jezdec letos zaznamenal již pět vítězství, zatímco jeho největší soupeř Marcus Ericsson jenom dvě.

Příští závod se jede 28. – 29. července ve Snettertonu v Norfolku.

Výsledky – první závod: 1. Legris (Motaworld Racing) 22:28,474, 2. Ericsson (Fortec Motorsport) –5,016, 3. Arundel (Fortec Motorsport) –6,509, 4. Sato (Nexa Racing) –7,072, 5. Král (Double R Racing) –12,433, 6. Surtees (Carlin Motorsport) –19,318.

Druhý závod: 1. Surtees 12:48,740, 2. Král –2,140, 3. Arundel –4,452, 4. Sato –9,358, 5. Ericsson –9,632, 6. Makela –9,969. Průběžné pořadí šampionátu: 1. Ericsson 427, 2. Arundel 422, 3. Král 418, 4. Surtees 364, 5. Sato 340, 6. Legris 334, 7. Makela 319, 8. McKenzie (Fortec Motorspor) 308 bodů.