Ve čtvrtém kole Excelsior Ženské basketbalové ligy se z trojice východočeských zástupců představí na domácí palubovce pouze pardubická Studánka. Basketbalistky Trutnova hrají na půdě brněnského Valosunu, hradecké „sokolky“ se poměří s VŠ Praha.

Sobota 14.30: VŠ Praha (5. místo, 5 bodů) – Sokol Hradec Králové (10. místo, 4 body).
Přes polovinu středečního zápasu na Slovance mohli hráčky Sokola pomýšlet na zisk velmi cenných bodů. V poločase vedli o bod a favorita drželi na distanc. Nakonec jim zbyly oči pro pláč. Konečný výsledek byl 58:72.

„Ve třetí čtvrtině jsme pět minut neskórovaly a tento úsek hry prohrály 0:10. Je to o hráčkách, o osobnostech a Slovanka je má o pět let starší,“ povzdychla si hradecká trenérka Romana Ptáčková.

Dnes se Hradec představí na hřišti VŠ Praha, které do soutěže vstoupily znaměnitě. Porazily právě Slovanku a vyhrály ve Strakonicích.
„Určitě by se „vejšky“ měly pohybovat v horní polovině tabulky. V kádru mají i dvě zahraniční hráčky. Jejich síla je neoddiskutovatelná,“ uvedla Ptáčková, kterou těší návrat opor. Do sestavy dnes poprvé naskočí Hartigová s Ovsíkovou.
„Po fyzické stránce nemají problém. Na tréninku je znát, že holky jsou vyhrané, ale na úvod se mohou potýkat se slabší formou,“ uvedla Romana Ptáčková.

Neděle 16.00: BK Pliska Studánka Pardubice (11. místo, 3 body) – Slovanka MB (9. místo, 4 body).
Ve sváteční středu pardubické hráčky čelily síle euroligového USK Praha.

„Podle mého názoru jsme úplně nepropadli. Zachytili jsme začátek a dokonce dvakrát vedli. Pak se ovšem projevila kvalita soupeře. Děsí mě ale množství ztrát. Vždyť jsme jich vyprodukovali osmadvacet,“ lamentuje pardubický kouč Roman Chocholouš.

Zítra jeho „holky“ hostí mladoboleslavskou Slovanku.

„Už musíme vyhrát. Neradi bychom měli bilanci 0:4. Kromě podstatného zredukování ztrát bychom měli proměňovat vyložené pozice. Protože v kádru soupeře se vždy najde nějaké zkušená hráčka, která s tímto nemá problémy. V tom je dosavadní rozdíl mezi našim družstvem a našimi protivníky,“ tvrdí Chocholouš.

Pondělí 17.30: Valosun Brno (8. místo, 4 body) – Kara Trutnov (3. místo, 6 bodů).
Svěřenkyně trenéra Martina Petrovického zatím naplno využívají výhodného losu a také po třetím kole proplouvají soutěží bez ztráty bodu. Po dvou domácích výhrách si zajely pro další body do hlavního města, kde s přehledem získaly skalp nováčka nejvyšší soutěže DSK Basketball. V utkání dostaly velký prostor mladé hráčky a kouč si po jejich výkonu liboval.

„První ligový vstup není nikdy úplně ideální. Na holkách bylo vidět, že jsou nervózní, dělaly hodně chyb, hra byla neurovnaná, ale to k tomu patří. Těší mě, že se snažily hrát na maximum a ochutnaly více minut v lize,“ nechal se slyšet Petrovický.

Ve čtvrtém kole ale již čeká Karu pořádně ostrý duel. Na hřišti brněnského Valosunu půjde o odvetu za jarní nevydařené čtvrtfinále, a teprve tento zápas ukáže, jak na tom trutnovské hráčky doopravdy jsou. (šp, zz, to)