Dohrávku dvanáctého dějství sice začala lépe hostující Sluneta, ale od druhé části převzali taktovku Východočeši a po změně stran rozhodli o jubilejní desáté výhře v sezoně, díky které se po delší době dostali zase do kladných čísel (10 výher/9 porážek).

„První poločas se tahal, bylo to vyrovnané. Ústí tam padaly nějaké trojky, ale naštěstí ve druhé půli jsme na ně nastoupili a zvládli jsme to. Pak jsme si vytvořili nějaký bodový polštář, dali jsme několik trojek. Jsme rádi za vítězství,“ poznamenal hradecký pivot a kapitán týmu Ondřej Peterka.

O poločasové přestávce utkání Hradec Králové versus Ústí nad Labem byla předána kasička s finančním darem od Královských sokolů a jejich fanoušků nadačnímu fondu Sport Hradec Cup. Vybráno bylo více jak 19 tisíc korun.

„Soupeř nás přehrál především v druhém poločase, jak výsledkově, tak herně. Hrál chytře, dokázal hrát víc týmově, pomohla mu i specifická zónová obrana, na kterou jsme se připravovali. Ale nebyli jsme ji schopni nějakým způsobem prorazit,“ řekl Jan Šotnar, trenér ústeckých Pand.

Hradec potvrdil formu z posledních týdnů, neboť výhra se Severočechy o dvanáct bodů byla pro něj již čtvrtou v řadě. „Myslím si, že jsme navázali na výkony, které jsme předváděli v posledních zápasech. I utkání v Pardubicích se nám povedlo a v neděli jsme před domácím publikem chtěli zvítězit, což se nám povedlo,“ těší Peterku.

Královští sokoli Hradec Králové (v černém) vs. Sluneta Ústí nad Labem (85:73).Královští sokoli Hradec Králové (v černém) vs. Sluneta Ústí nad Labem (85:73).Zdroj: Luboš LorincZápas se Slunetou ovšem nebyl procházkou růžovým sadem, bojovalo se o každý metr palubovky.

„Výsledek možná ani nenasvědčuje tomu, jaký to byl tvrdý boj. Děkuji lidem, kteří nás posouvali dopředu. Klobouk dolů i před Ústím, u tohoto týmu člověk musí být stále v pozoru a nikdy nesmí nevypustit ani minutu. Protože stačí pár sekund, minut a už jdou zase na distanc. Zkrátka je to tým, který nikdy neskládá zbraně,“ vysekl soupeři poklonu Martin Sýkora, asistent trenéra Královských sokolů.

Ten ovšem už podruhé za sebou vedl Hradecké jako hlavní kouč, neboť stálý lodivod Lubomír Peterka je kvůli Covidu v karanténě.