V českém dresu si odbyla premiéru hned pětice hráčů. Druhou polovinu utkání odchytal brankář Tomáš Jurco, v poli se představili obránce Jan Malič a útočníci Jakub Buršík, Tomáš Hanák i dodatečně nominovaný Martin Čermák.

První třetina duelu mnohem lépe vyšla domácím. V polovině dvanácté minuty otevřel povedenou ránou skóre debutant Čermák. Do dvoubrankového vedení poslal ještě před první sirénou domácí nejlepší střelec superligy Buršík.

Česko - Švýcarsko 5:3.Česko - Švýcarsko 5:3.Zdroj: Český florbal

Přestávka však hráčům ze země helvétského kříže výrazně pomohla. Už po 28 vteřinách druhé periody snížil Laubscher a ve 26. minutě bylo zásluhou Hollensteina srovnáno. V polovině pátečního střetnutí za velkého aplausu přenechal Beneš místo v brance Jurcovi.

Domácí se dostali ještě v průběhu prostřední části zpátky do vedení. Kreysa využil parádní nahrávky a forhendovým blafákem překonal švýcarského gólmana.

Závěrečná třetina přinesla rozuzlení. Nejprve Jurcu ve 44. minutě překonal Steiner. To však český tým nakonec mrzet nemuselo. O dvě minuty později ho totiž poslal znovu do vedení Rýpar a stejný hráč jistil výhru při závěrečné power play soupeře.

„Zápas jsem si s plnou halou hrozně užil a jsem za tu šanci moc rád. Utkání bylo vyrovnané, my jsme se snažili hru tvořit tak, jak jsme si říkali. Myslím si, že posupně se nám to začalo dařit víc a víc, takže přicházela i větší spokojenost,“ zhodnotil duel Čermák.

Po zápase si diváci ve sportovní hale v Třebši užili i dojemné loučení dvou úspěšných reprezentantů a medailistů z mistrovství světa. „Jsem strašně rád, že nám to svaz umožnil a mohl jsem u toho s Tomem být. Těší mě, že u toho byla i rodina a navíc jsme vyhráli,“ řekl dojatý gólman Beneš.

Česko – Švýcarsko 5:3 (2:0, 1:2, 2:1).
Branky: 12. Čermák, 19. Buršík, 35. Kreysa, 47. a 60. Rýpar – 21. Laubscher, 26. Hollenstein, 44. Steiner. Rozhodčí: Furmánek – Šolc. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváků: 398 (vyprodáno). Sestava Česka: Beneš (31. Jurco) – Rýpar, Šindler, Gruber, Kisugite, Malič, Vítovec, Punčochář – Ondrušek, Delong, Tokoš – Majer, Forman, Buršík – Čermák, Zouzal, Kreysa – Langer, Hanák.

České juniorky přehrály Finsko, dvěma góly se blýskla Zerzánová

Radost českých juniorek.Radost českých juniorek.Zdroj: Český florbal

Česko – Finsko 5:1 (1:1, 1:0, 3:0). Branky: 7. Břeská, 26. a 31. Zerzánová, 37. Lovíšková, 42. Fáčková – 8. Suhonenová. Rozhodčí: Kostinek – Reichelt (oba ČR). Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 297.