Výborně si vedl na druhém podniku mistrovství Evropy cestovních vozů (FIA ETCC), který se uskutečnil o víkendu na Slovensku, královéhradecký závodník Michal Matějovský.

Devětadvacetiletý pilot na Slovakia Ringu kraloval a vyhrál vše, co se dalo. Jezdec týmu Křenek Motorsport ve své třídě TC2 dokázal zvítězit ve všech jízdách, do kterých nastoupil. Ve volném testu zajel nejrychlejší čas, což napodobil jak ve volném tréninku, tak i v kvalifikaci.

Ale co je nejdůležitější, Michal Matějovský dokázal porazit svou konkurenci i v obou závodech evropského šampionátu. Vystoupil na nejvyšší stupeň a ze Slovenska si odvezl plný počet bodů. Matějovský tak opět navýšil svůj náskok v průběžném hodnocení, když druhý Švýcar Rikli ztrácí osm bodů. Navíc si jako bonus  ze Slovakia Ringu odvezl také autorství nejrychlejších kol v obou závodech.

„Tento víkend se povedl na výbornou. Oba závody jsem dojel na prvním místě. Mám ohromnou radost. Vítězství v závodech pro mne hodně znamená. Důležité je, že jsem navýšil celkové hodnocení a vedu nad soupeřem o celých osm bodů," neskrýval spokojenost Michal Matějovský bezprostředně po závodech. K průběhu víkendu pak hradecký závodník dodal: „Přál jsem si v prvním závodě vyhrát svou třídu a dokončit přitom na osmém místě absolutně. To se nakonec také podařilo a do druhého závodu jsem startoval z pole position. Ve druhém závodě pak bylo důležité zvládnout průjezd první zatáčkou tak, abych nedopadl jako na Hungaroringu. Po pevném startu se mi povedlo udělat si dost prostoru na to, abych bezpečně zvládl první kolo. Pak už jsem si jízdu užíval, jel hlavou a hlídal si svou pozici až do samotného konce."

Český reprezentant zůstává v závodním tempu i nadále. Již ve čtvrtek odlétá na francouzskou riviéru, kde se nedaleko Marseille na okruhu Paula Ricarda uskuteční pátý a šestý závod letošní sezony.

„Okruh znám z loňské sezony. I když je bez únikových zón, tak se mně líbí. Chci pokračovat v dobře rozjeté sezoně a přidat další body," přeje si Michal Matějovský.

Výsledky závodů FIA ETCC na Slovakia Ringu – 1. závod: 1. Michal Matějovský – BMW 320si, 2. Peter Rikli – Honda Civic FD, 3. Ibrahim Okyay – BMW 320si; 2. závod: 1. Michal Matějovský – BMW 320si, 2. Peter Rikli – Honda Civic FD, 3. Ibrahim Okyay – BMW 320si.

Průběžné pořadí po prvních dvou podnicích FIA ETCC 2015: 1. Matějovský Michal 44 b., 2. Rikli Peter 36 b.,3. Conrad Daniel 22 b.