Na úvod slávisté porazili slabé Tuchlovice 2:0. Následující dvě utkání s Plzní a Rychnovem měly stejný průběh – jednoznačně zvládnuté první sety. Ve druhých setech však došlo k nesoustředěnému hernímu výkonu a k podcenění soupeřů. V obou koncovkách bylo skóre 23:19 ve prospěch soupeřů. Díky kvalitní koncentraci a lepší technice v jednotlivých herních činnostech hradeckých hráčů, zvláště servisu, došlo k velkému obratu v obou duelech. Slavia Liberec odešla z kurtu po půlhodině s jasnou porážku 2:0.

Nejdůležitější utkání bylo proti domácímu týmu, který byl silně podporován zaplněnou halou. V průběhu prvního setu se vedení průběžně střídalo. V koncovce však slávisté zabojovali a zvítězili. Ale ve druhém setu se domácí výrazně zlepšili, zvláště v podání, a zvítězili o třináct bodů. Do tie-breaku Hradečtí nastoupili jako vyměnění. Do stavu 9:5 ve svůj prospěch byli výrazně lepším týmem. Soupeř se však zkoncentroval a srovnal na 11:11 a 13:13. Utkání vzal do svých rukou kapitán David Střeleček, který chytrou „ulívkou“ a následným esem zápas ukončil ve prospěch Hradce Králové.

Další utkání s Kometou Praha mělo jednoznačný průběh a výsledek 2:0 pro Hradec. V posledním střetnutí mladí slávisté vyhráli první set nad Chocní, čímž si zajistili postup z prvního místa. Poté se však na týmu projevila únava, a tak duel skončil vítězstvím Slavie až 15:13 v tie-breaku.

Jakub Lejsek, trenér Slavie Hradec Králové: „Naši žáci předvedli velice kvalitní herní výkon. O tom svědčí velmi dobře zvládnuté koncovky v důležitých a těžkých zápasech. Měli jsme nejlepší technické předpoklady v jednotlivých individuálních, skupinových i týmových řetězcích. Nejlepšími a nejvíce bodujícími hráči turnaje se stali Martin Votypka a David Střeleček. V utkání s Českou Lípou a Chocní byl vidět velice kvalitní žákovský volejbal. Další hráči Hradce (Ondřej Kodym, Jan Krejčí, Daniel Krejsar, Jakub Hanzlík, Marek Bukovjan a Jiří Szabo, pozn. aut.) přispěli svými dovednostmi a chytrou hrou k úspěchu.“

Výsledky: Slavia Hradec Králové – Tuchlovice 2:0, Slavia Hradec Králové – Plzeň 2:0, Slavia Hradec Králové – Rychnov nad Kněžnou 2:0, Slavia Hradec Králové – Slavia Liberec 2:0, Slavia Hradec Králové – Česká Lípa 2:1, Slavia Hradec Králové – Kometa Praha 2:0, Slavia Hradec Králové – Choceň 2:1.

Do první osmičky postupují Slavia Hradec Králové a Česká Lípa. Rychnov nad Kněžnou se umístil na slušném třetím místě. Ve třetí osmičce v Českých Budějovicích mužstvo Malšovic vše prohrálo. Celek Slavie Hradec B k utkáním vinou dopravní nehody neodcestoval.⋌(ld)