Nejen s novým logem, ale s řadou dalších novinek v dostihovém provozu vstupuje do nadcházející sezony Dostihový spolek. „Rád bych, aby se nám letos opět podařilo ukázat, že špičkové dostihy a prestižní závody na pardubické závodiště patří," říká Richard Benýšek, předseda představenstva Dostihového spolku.

V nové sezoně je naplánováno celkem deset dostihovým mítinků v tradičních termínech. „Malou změnou je Letní dostihový den, který se uskuteční v červenci a jehož vrcholem má být Pohár Josefa Váni. Ze strany Dostihového spolku je to vstřícný krok pro majitele a trenéry, kteří dostihy v létě chtěli," uvedl Benýšek.

Tradiční vrchol sezony v podobě 127. Velké pardubické s Českou pojišťovnou se uskuteční 8. října. Dochází ke změnám v systému přihlášek, stanoveny jsou dva termíny, organizátoři vycházejí vstříc i v podobě startovného a poplatku za dodatečnou přihlášku.

Dostihový spolek začal jednat s Crystal Cupem, kam Velká pardubická patří, ale i se zahraničními stájemi. Cílem je přílákání další konkurence. „Na Velkou jsou přislíbeni koně z Irska, Švédska a Francie," prozradil Richard Benýšek.

Pozornost je věnována i zázemí pro jezdce a koně. Záměrem je zvyšovat bezpečnost koní při dostizích. „Jednáme s irskou firmou, která vyrábí bezpečné překážky pro dostihy steeplechase a proutěnkářů. Jednu bychom měli mít na ukázku už při Zahajovacím dostihovém dnu," poznamenal Martin Korba, místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku.

Sezonu otevře právě dostihový den, který se koná 8. května. Naplánovány jsou tradičně i čtyři kvalifikace na Velkou pardubickou, další program obstarají Mistrovství České republiky ve všestrannosti, spřežení a v sedlových soutěžích haflingů. Kalendář akcí obsahuje i další sportovní, kulturní a společenské aktivity.