Sobota 16.00: Sokol Hradec Králové (3. místo, 27 bodů) – Kara Trutnov (4. místo, 23 body).

Na začátku října to bylo velké překvapení. „Lvice" ve 4. kole vyhrály v Trutnově. Derby skončilo v základní hrací době nerozhodně 73:73 a v prodloužení rozhodla o triumfu Hradce Michala Hartigová. Sokolky si tehdy ve čtvrtém kole připsaly třetí výhru, která jim zvedla sebevědomí.

„Každý zvládnutý zápas v závěru vám dodá sebevědomí do koncovky dalšího utkání. Jinak výhře v Trutnově nijak zvláštní význam nepřikládám. Jen jsme získaly o bod navíc do tabulky. Jedná se o dlouhodobou soutěž a dobré výkony je potřeba neustále opakovat," řekla hradecká trenérka Romana Ptáčková. Její tým následně vyhrál sedmkrát v řadě, úžasnou sérii deseti vítězství ukončily až obhájkyně titulu z USK Praha.

Před druhým derby v letošní sezoně jsou „lvice" v tabulce třetí se ziskem 27 bodů (12 výher, 3 porážky). Na trutnovského rivala mají náskok čtyř bodů. Kara má však o jeden zápas méně.

„Nadcházející zápas bereme jako svátek. Jedná se o poslední utkání v letošním roce, poslední před Vánoci, navíc je to derby a hrajeme doma," uvedla Ptáčková a na adresu protivníka z Krkonoš poznamenala: „Trutnovu se vrátily hráčky z marodky, takže opět má vyrovnaný tým. Kara praktikuje  důrazný a silový basketbal. My jsme naopak techničtější, takže hlavním úkolem pro nás bude vyrovnat se s důrazem soupeře."

Hostující celek přijede na dobře známou palubovku vyzbrojen tradičními zbraněmi. Týmu nebude chybět odhodlání, bojovnost a samozřejmě ani velká podpora fanoušků. Ti jsou v nejvyšší ženské soutěži dlouhodobě nejuznávanější a svůj přínos budou chtít dát hlasitě najevo i tentokrát.

Zatímco „lvice" braly úvodní vítězství v trutnovské hale jako velké překvapení, podkrkonošský celek si je síly soupeře dobře vědom. Zvlášť  když se hradecký Sokol před sezonou výrazně posílil o dlouholetou tahounku Kary Darinu Mišurovou.

„My jdeme do každého zápasu s cílem vyhrát. Víme, že letos má Hradec velice kvalitní družstvo. Darča Mišurová mu dala psychickou pohodu, vytáhla s sebou i některé mladší hráčky a ty nyní hrají výborně. My se naopak musíme obejít bez Petry Záplatové," nechal se slyšet kouč Kary Martin Petrovický.

Velká škoda, že právě opora na postu rozehrávačky bude Trutnovu scházet. Její souboje s bývalou kapitánkou Kary byly ozdobou už prvního střetnutí. „Nic to ale nemění na tom, že chceme vrátit soupeři porážku z domácího utkání. Uvidíme, jak bude duel probíhat. Rozhodně uděláme všechno pro to, abychom naše skvělé fanoušky uspokojili," doplnil před pikantním soubojem trutnovský lodivod.

Neděle 15.00: BK Pliska Studánka Pardubice (12. místo, 15 bodů) – BLK VŠE Praha (6. místo, 21 bod).

Hostují hráčky jsou jednoznačným favoritem. Po prohře na Karlínu, tedy nejbližšího týmu v tabulce, může Pliska doma pouze překvapit.