V závěru roku 2017 se konal 23. ročník dvoudenního Vánočního turnaje taekwondistů v Pelhřimově.

Za hradecký Sokol nastoupilo první den pod vedením trenérů Moravcové, Stohwassera a Kotlanda 20 závodníků s cílem uspět. Kategorie byly obsazeny kvalitními soupeři z Ukrajiny, Běloruska, Rakouska, Chorvatska, Slovenska, Německa, Maďarska a dalších zemí. Obsazenost prvního dne čítala 300 bojovníků kategoriích trpaslíků, dětí a žáků s pásky LK2. Hradečtí se svého úkolu zhostili zodpovědně a opět se ukázalo, že je trenéři svědomitě připravili, neboť v celkovém hodnocení brali 1. místo.

Zlato vybojovali Korel Jakub, Melicharová Monika, Pulcová Darina a Stoklásek Roman. Stříbro získali Lyková Valerie, Špunda Andrej, Vlachová Karolína a Vlachová Kristýna. Pro bronz si došli Černý Jaroslav, Jiřička Michael, Medáčková Veronika, Novotný Filip, Pulec Daniel a Vnuková Anna. Přes kvalifikaci neprošli Hrubá Michaela, Pospíchal Antonín, Prajsler Jakub, Ryzák Lukáš, Vacek Vojtěch a Vacková Anna.

Druhý den se závodilo v kategoriích kadetů, juniorů, seniorů a veteránů s pásky LK1, přičemž body se započítávaly do extraligy mládeže, v níž se Hradečtí díky tomuto turnaji dostali na zlatou příčku. Také druhý den byl obsazen kvalitními závodníky ze zahraničí. Sokol vyslal do bojů 11 taekwondistů, kteří zápolili v konkurenci 200 závodníků. Celkově Hradec bral 2. místo, což v součtu obou dní znamenalo stejnou pozici a zároveň nejlepší výsledek v historii hradeckého taekwonda.

Zlato vybojovali Klouček David a Jochman Adam. Stříbro brali Fibiger Patrik, Čáslavský Daniel, Pšeničková Kateřina a Stohwasser Tadeáš. Bronz získali Burešová Eliška, Čáslavská Veronika, Fabiánová Tereza, Hypský Jan a Stohwasserová Aneta.

„Všem závodníkům patří poděkování za výkony a odvahu. Dík patří i trenérům. Tento výsledek náš oddíl ještě nezažil. Stojí za ním spousta práce a dřiny. Děkujeme také rodičům, kteří děti v tomto sportu nemalou měrou podporují. A nesmím zapomenout na sponzory,“ řekl Michal Klouček z TJ Sokol HK.   (mkl)