Oddíl TJ Sokol Hradec Králové získal na MČR celkem dvanáct medailí.

Turnaje se zúčastnilo celkem 287 závodníků z 24 týmů šesti zemí. Oddíl Taekwondo TJ Sokol Hradec Králové vyslal do bojů o nejvyšší domácí ocenění dvanáct borců a v závěrečném součtu to klubu vyneslo čtvrté místo v týmech dětí, třetí místo v týmech juniorů a seniorů a třetí místo v celkovém hodnocení týmů.

Všichni závodníci bojovali skvěle a dostali se na vysněné medailové pozice. V souboji o finále skončili Martin a Vojtěch Krejčí, Jakub Říha a Michael Bis.

Ostatní zápolili ve finále o zlato. Ovšem ne všichni se z něho radovali.

Aneta Stohwasserová, Kateřina Pšeničková a Tereza Fabiánová se musely spokojit se stříbrnou medailí, přičemž především Pšeničková a Fabiánová bojovaly skvěle (druhá jmenovaná prohrála až pouhé tři sekundy před koncem kvůli druhému napomenutí a následné ztrátě bodu).

Triumf si vychutnali žáci Tadeáš Stohwasser, Jakub Štancl, skvěle bojující senioři Josef Petruška, Filip Komůrka a černý kůň týmu a zároveň trenérka dětí Šárka Moravcová.

Mistři ČR: Josef Petruška, Filip Komůrka, Šárka Moravcová, Tadeáš Stohwasser, Jakub Štancl, Kateřina Pšeničková, Tereza Fabiánová. Vicemistryně: Aneta Stohwasserová. Bronzoví medailisté: Michael Bis, Vojtěch Krejčí, Jakub Říha, Martin Krejčí.

(kre)