Soutěž probíhala s elektronickými vestami Adidas, které budou na obou evropských šampionátech. Klání se v nové funkci trenéra reprezentace zúčastnil Pavel Krejčí.

Turnaj nepatřil do skupiny kategorie A, nicméně obsazení bylo slušné. Přijeli soutěžící ze čtyřiatřiceti klubů z osmi zemí (Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Itálie, Kosovo, Slovinsko, Srbsko a Česká republika).

Většina hradeckých sportovců bojovala a vyhrávala s přehledem. Jednak proto, že již měli zkušenosti s vestami Adidas a dokázali se velmi rychle přizpůsobit systému. Všichni se dostali do semifinálových kol.

V nich v kategorii do 84 kilogramů zdolal Jakub Říha Chorvata Pletikosiče 3:1 a postoupil do finále. Z druhé strany pavouka postupoval Tomáš Hrdina, který přešel přes dalšího Chorvata Lukežiče až v náhlé smrti. Finále bylo tedy českou záležitostí. Hrdina bojující s natrženým stehenním svalem vítězství předal Říhovi.

V kategorii pod 55 kilogramů zdolala Zuzana Rodovská v semifinále Slovinku Kovačič 1:0 a ve finále Srbku Elizabethu Kemba 3:0.

Excelentní výkon podala mezi juniory Lenka Moravcová. V semifinále zdolala chorvatskou reprezentantku Ivu Žahija 8:4 a ve finále předčasně knokautovala Slovinku Marju Mikulin.

Turnaje se nezúčastnili Karel Nosek, jenž je na stáži v Portugalsku, Josef Petruška a Šárka Moravcová kvůli viróze. Koncem října se v Hradci Králové pořádal reprezentační kemp, kterého se hradečtí sportovci také zúčastnili.

(pk)