Počátek února ve středočeském Berouně již tradičně patří měření sil mezi novináři ve futsalu. Letos se konal již 8. ročník tohoto klání, které neslo název Chance Press Cup 2014. A nechyběl na něm ani tým Deníku východní Čechy složený z nadšenců z různých koutů regionu, tentokrát převážně z královéhradecké redakce.

Právě Východočeši ve sportovní hale Eden poutali patřičnou pozornost, neboť přijeli v pozici obhájců loňského prvenství.

Sestava doznala oproti roku 2013 několika změn. Objevily se v ní tři nové tváře, ale rozhodně nebyla bez šancí na to zopakovat celkový triumf.

Do Berouna se o první únorové sobotě vydaly dvě autoposádky. Ti z nejvzdálenějších koutů východočeského regionu na cestu vyjeli již kolem páté hodiny ranní, sestava se postupně doplnila přistupujícími v Praze a v samotném Berouně, kam se po vlastní ose dopravil důležitý článek týmu – brankář.

Na velké otálení nebyl čas, neboť úvodní zápas turnaje se hrál již v 9 hodin a týkal se právě Deníku východní Čechy. Ten do místa určení dorazil bezpečně před půl devátou, tudíž účastníci měli ještě poměrně dostatek času na přípravu. Jaké milé zjištění bylo, když někteří poznali vítěznou šatnu z předchozího roku…

Ospalý začátek

Jenže konkurence v podání soupeřů byla veliká, o čemž bylo možné se záhy přesvědčit. Skutečnost, že hráči všech deseti přihlášených týmů se do Berouna sjeli z různých koutů celé republiky, se možná projevila v úvodním duelu, ve kterém se Východočeši utkali s ČTK (Česká tisková kancelář). Oboustranně ospalý duel nabídl málo šancí a skončil bezbrankovou remízou.

Do druhého duelu proti Týdnu šel Deník s touhou zvítězit. Jenže hrubé chyby ho dvakrát dostaly do pozice prohrávajícího celku, a tak se nakonec zrodila opět remíza (2:2). To jen málokdo tušil, že to bylo na dlouhou dobu naposledy, co Východočeši inkasovali.

Vypjatá koncovka

Systém soutěže však byl velmi přísný a tabulka vyrovnaná. Papírově nejsilnější protivník čekal Východočechy ve třetím vystoupení – Blesk. Situace byla o to složitější, že pokud Deník chtěl pomýšlet na postup ze skupiny do bojů o medaile, potřeboval už nutně zvítězit. Hráči k duelu přistoupili velice zodpovědně, přesto se během desetiminutového střetnutí na úvodní branku dlouho čekalo. Dočkal se jí z penalty Deník, který přidal pojistku v poslední vteřině zápasu.

Další průběžné výsledky prozradily, že v posledním duelu základní skupiny proti Economii stačilo Východočechům neprohrát, aby postoupili mezi nejlepší čtyři týmy. V opačném případě by totiž v turnaji dohráli. Jenže drama nepřipustili. Soupeře vesměs jasně přehráli, ačkoliv výsledek 1:0 o tom příliš nevypovídal. Jenže k vidění byla přehlídka doslova zahozených šancí, do kterých se dostávali i hráči, od nichž se tolik nebezpečí neočekávalo.

Repríza finále. Letos neúspěšná

V konečném součtu Deník východní Čechy svoji skupinu vyhrál a postoupil do semifinále. V jeho dramatickém průběhu byl za 15 minut hry efektivnější nežli soupeř z Aktuálně.cz, a tak se po vysoké výhře 4:0 opět po roce mohl těšit z jistoty medailí díky postupu do finále.

Poslední duel turnaje o celkové prvenství svedl dohromady loňské finalisty. Hráči Deníku se tak s Bleskem utkali během dne ještě jednou. Porážka 0:2 ve skupině a zejména ta finálová 1:5 z finále předchozího ročníku zástupce Blesku patřičně nabudily. Podstatně svůj výkon zlepšili, a tak Deník v poločase prohrával po laciných brankách 0:2. Ve druhé desetiminutovce však Východočeši soupeře notně zatlačili, jenže výsledkem byla pouze kontaktní branka. Další příležitosti zůstaly nevyužity, naopak minutu před koncem Blesk pečeti výhru při power play Deníku. Vytoužená pomsta tak byla dokonána.

Náplastí na zklamání z prohraného finále bylo Deníku vyhlášení jedné z individuálních cen pro Petra Tomeše, jenž se stal nejlepším střelcem turnaje.

Smutek však brzy opadl. Zisk stříbrných medailí v novinářském mistrovství České republiky byl po rozpačitém vstupu do turnaje skvělým počinem. I proto se hned po přechodu z haly do šatny začal rozléhat populární pokřik „Tak jsme druhý, no a co?!"

Spokojení stříbrní hráči dějiště opustili krátce po 16. hodině s pocitem dobře odvedené práce. V populárních modrých dresech Deníku svému médiu rozhodně udělali dobré renomé.

Výsledky Deníku východní Čechy – skupina A: – ČTK 0:0, – Týden 2:2 (branky Deníku: Ryšavý, Fejgl), – Blesk 2:0 (Fejgl z pen., Tomeš), – Economia 1:0 (Otradovský); semifinále: – Aktuálně.cz 4:0 (Tomeš 2, Otradovský, Ryšavý); finále: Blesk 1:3 (Tomeš).

Sestava Deníku východní Čechy (počet branek): Roman Zloch – Petr Tomeš (4), Jiří Fejgl (2), Tomáš Otradovský (2), Pavel Ryšavý (2), Miroslav Bednář, Pavel Illich, Radek Špryňar.

Konečné pořadí nejlepší čtveřice: 1. Blesk, 2. Deník východní Čechy, 3. Aktuálně.cz, 4. Deník Sport; a další.