Slavnostního zahájení se zúčastnili předseda Všesportovního kolegia Královéhradeckého kraje Jiří Pekař, vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Hradce Králové Marek Šimůnek, ředitel Centra pro integraci osob se zdravotním postižením Jindřich Vedlich a spolupracovník Hradeckého deníku Lubomír Douděra.

Hrálo se v tělocvičně Speciální základní školy a Praktické školy v Hradci Králové za účasti dvanácti družstev - sedmi z Česka, dvou ze Slovenska, dvou z Polska a jednoho ze Srbska. Vítězem se stalo slovenské družstvo STKTP Para Senec, na druhém místě následoval tým TJ Sokol Lhůta a na třetí příčce skončil kolektiv pořádající TJ Čechie Hradec Králové.

Mezinárodní turnaj družstev tělesně postižených stolních tenistů.Mezinárodní turnaj družstev tělesně postižených stolních tenistů.Zdroj: Lubomír Douděra

Cílem turnaje bylo seznámit širokou veřejnost s problematikou zdravotně postižených sportovců a přesvědčit je o tom, že i zdravotně postižení občané jsou schopni, pokud se jim vytvoří potřebné podmínky, i přes svůj handicap provozovat sport na velmi dobré úrovni. Tento turnaj významně přispěl k propagaci města Hradec Králové i Královéhradeckého kraje a přesvědčil přítomné o tom, že město Hradec Králové a Královéhradecký kraj věnují sportu zdravotně postižených velkou pozornost.

Zdeňka Venclová