Další sezona oddílu Tenis-centrum DTJ Hradec Králové je prakticky u konce.

Šéftrenér klubu Petr Šanovec, jenž je spolu s Pavlem Hepem zároveň jeho majitelem, může být se soutěžním rokem 2011 spokojený.

„Máme registrováno šestnáct družstev. Mládežnické týmy hrály nejvyšší soutěž, z toho A mladší žáci a A starší žáci vybojovali postup na mistrovství republiky. Mladší žáci skončili sedmí,“ přiblížil Šanovec.

Dospělí hráli ve druhé lize. Dorostenecké áčko obsadilo třetí místo ve východočeském přeboru.

Vyniklo i několik jednotlivců: Natálie Novotná postoupila na MČR a Pardubickou juniorku, Jiří Pražák a Ondřej Kváša postoupili na MČR v zimní i letní sezoně, Kevin Kaiser se probojoval na MČR jednotlivců mladších žáků a Adéla Josefová si zahrála na MČR mladších žákyň.

V klubu T-C DTJ Hradec Králové se částečně připravují i Kateřina Siniaková (Sparta Praha) a Tereza Smitková (Prostějov).

Prvně jmenovaná prošla do semifinále Pardubické juniorky. Smitková coby vítězka Pardubické juniorky z roku 2010 se letos probojovala z kvalifikace juniorského Wimbledonu do hlavní soutěže.

„V současné době máme okolo tří set členů v tenisové škole, z nichž je devětaosmdesát registrovaných hráčů ČTS. Za letní a zimní sezonu jsme pořadateli téměř sedmdesáti turnajů ČTS. V létě jsme uspořádali čtyři kempy pro závodní i nezávodní hráče v Kostelci nad Orlicí a ve Špindlerově Mlýně,“ vyjmenoval šéftrenér Tenis-centra Petr Šanovec. (re, pš)