Mistryně republiky mladších žákyň

V Hradci Králové funguje klub s jednou z nejmasovějších mládežnických základen v republice. „Našimi členy je téměř sto dětí, které hrají pravidelné soutěže jednotlivců či družstev, dvojnásobný počet registrujeme v naší tenisové škole,“ svěřil se Petr Šanovec. Všechna mládežnická družstva už „ochutnala“ nejvyšší republikové soutěže, áčko mladšího žactva se v loňském roce dokonce probojovalo až na mistrovství České republiky do Jihlavy. O největší individuální úspěch se postarala Kateřina Siniaková, která se stala mistryní republiky mladších žákyň pro rok 2008.
K velkým nadějím východočeského tenisu patří i Tereza Smitková a Tereza Klírová. Vědět o sobě by v nejbližší budoucnosti mohli dát i Martin Malý, David Ledr, Martin Nebeský, Ondřej Česák, Jan Ducháč a Matěj Sluka. O tenisový růst nejen těchto nadějí pečuje sedm trenérů.

Základem úspěchu je tenisová škola

Systematická práce s mládeží začala už dávno před vznikem samotného Tenis - centra. Petr Šanovec a Pavel Hep začali mimo jiné organizovat tréninkové pobyty v Kostelci nad Orlicí a v chorvatské Brači. „Letos navíc plánujeme závodní soustředění ve Špindlerově Mlýně,“ říká Pavel Hep.
Zájemci o výukové kurzy, které organizátoři plánují na každý všední den odpoledne, se budou moci letos přihlásit zítra (tj. 9. dubna) od 15 do 19 hodin přímo v areálu na Rašínově třídě. (fr)
. . .