Na místních tenisových dvorcích se o uplynulém víkendu uskutečnil třídenní celostátní turnaj mužů Asangeo Cup 2007 s dotací 10 tisíc korun. Měly zde startovat i dívky, ale většina z nich se odhlásila, a tak proběhlo pouze napínavé klání mužů. Vysoká úroveň hry byla zajištěna účastí hráčů s ligovými a divizními zkušenostmi. Této tenisové akce se zúčastnilo celkem 24 hráčů. Kromě domácích borců přijeli i tenisté z Hradce Králové, Jičína, Pardubic, Hořic, Trutnova, Jaroměře a Prahy.

Důkladná příprava

Organizátoři se na turnaj pečlivě připravovali. Všech šest antukových kurtů s umělými čarami bylo výborně upraveno na souboje ve dvouhrách i čtyřhrách. Hrát se začalo po rozlosování v sobotu ráno a turnaj vyvrcholil pondělním finále dvouhry. Výsledky dohraných zápasů se ihned zapisovaly do hracího plánu a přímo do informačního systému Českého tenisového svazu, takže průběh turnaje bylo možné sledovat i na internetu.

Během akce panovalo slunečné počasí a diváci mohli nerušeně sledovat několik dramatických utkání. Bojovalo se o každý míč a tenisté si často sáhli až na dno svých sil. Boje o vítězství samozřejmě provázely i emoce, přesto se nevytrácela přátelská atmosféra a duch fair play. Dokázala to situace z finále čtyřhry, kdy pár Melichárek, Kuča nezištně pomáhal soupeři Vaníčkovi překonat křeč.

Finanční odměny

Na odměnách pro úspěšné hráče bylo rozděleno 10 000 Kč. Finanční odměny byly doplněny věcnými cenami. Domácí hráči na nejvyšší mety nedosáhli, ale přesto se v těžké konkurenci neztratili. Do čvrtfinálových bojů ve dvouhře zasáhl Tomáš Vorel a David Nechuta, ve čtyřhře potěšila semifinálová účast páru Tomáš Vorel – Tomáš Král.

„Rádi bychom poděkovali všem hráčům za předvedené výkony a velké poděkování patří našim partnerům za odměny poskytnuté pro nejlepší hráče,“ zhodnotili úspěšné klání bydžovští pořadatelé.

Výsledky

Dvouhra – semifinále: V. Kuča (VŠTJ UK HK) – P. Vaníček (Loko Trutnov) 3:6, 7:6, 7:6; O. Suchánek (TC Jičín) – L. Melichárek (Jiskra Hořice) 4:6, 6:3, 6:2.

Finále: O. Suchánek (TC Jičín) - V. Kuča (VŠTJUKHK) 6:4, 6:2.

Čtyřhra – semifinále: P. Vaníček (Loko Trutnov), O. Suchánek (TC Jičín) – T. Vorel, T. Král (oba LTC N. Bydžov) 6:3, 6:1; L. Melichárek (Jiskra Hořice), V. Kuča (VŠTJ UK HK) – J. Bartoš (Perštýn Pardubice), P. Špičák (Jiskra Hořice) 4:6, 6:4, 6:0.

Finále: P. Vaníček (Loko Trutnov), O. Suchánek (TC Jičín) - L. Melichárek (Jiskra Hořice), V. Kuča (VŠTJUKHK) 6:4, 6:3.