Přesto stačili muži odehrát všech šestnáct zápasů I. kola dvouhry. Jediným překvapením bylo vyřazení nasazeného hráče č. 8 Raaba (TK Eurorogion Nisa), který nestačil na Praibiše (TK Ústí nad Labem) a prohrál 4:6, 1:6. Bez sedmi minut tři hodiny musel bojovat nasazený hráč č. 1 Rosol (TK Precolor Přerov) sMichaličkou (Start Praha-Topolka) - vnejdelším duelu prvního dne nakonec vyhrál 6:4, 6:7, 6:3, když ve druhém setu neproměnil tři setboly při vlastním servisu. Rosol: „Byl to těžký zápas, jsem rád, že ho mám vítězně za sebou. Soupeř hrál velmi dobře. Já jsem šel do koncovek zbytečně zbrkle.“

Trojnásobný vítěz Rieter Cupu Šnobel (TK Precolor Přerov – 2) bez problémů přehrál Kunického (Tišnov) 6:0, 6:2, dlouho se na kurtu nezdržel ani třetí favorit Pospíšil (TK Precolor Přerov – 3). který Tomanovi (Sezimovo Ústí) povolil jediný gam – 6:0, 6:1. Vzajímavém duelu generací vyhrál nejstarší účastník turnaje šestatřicetiletý Vojtěchovský (Doksy) nad osmnáctiletým Chmelíkem (TK Neridé) 6:2, 6:3.

Ztria Východočechů (původně nasazený hráč č. 5 Martin Vacek zLTC Pardubice se nakonec pro zranění ruky odhlásil) mezi šestnáct nejlepších bez větších problémů postoupil vítěz zroku 2005 Novák (LTC Pardubice – nasazený hráč č. 4), který za pouhých 51 minut vyprovodil do šaten Procházku ze Strakonic, jemuž na cestu zazpívali dva kanáři – 6:0, 6:0. Nasazení potvrdil Tomiška (TK Pernštýn 1897 Pardubice – 7), který si poradil Vojtíškem (TK Milten) 6:3, 6:1. „Zahrál jsem standardně, soupeři se moc nedařilo. Moc si na mě nevěřil – všechny dosavadní vzájemné zápasy jsem totiž vždycky vyhrál,“ okomentoval pro Deník svůj úvodní turnajový zápas spokojený Tomiška.

Vypadl osmnáctiletý Lustyk (Lok. Česká Třebová), který přes hodinu vzdoroval o čtyři roky staršímu Faflovi (Arita Praha) a nakonec prohrál 4:6, 1:6. Lustyk: „Utekl mně začátek zápasu, kdy jsem rychle prohrával 1:4. Stačil jsem sice srovnat na 4:4, ale koncovka patřila soupeři. Ve druhém setu jsem se nevyrovnal snovými míči.“

Zdalších výsledků I. kola dvouhry mužů: Lustig (Realsport–5) – Ehrenberger (Petroviče) 6:0, 6:3, Čech (VŠ Praha) – Podhajský (Zlín) 4:6, 6:3, 7:6, Schmidt (Sl. PU Plzeň) – Lavička (Škoda Plzeň) 7:5, 7:5, Majšadr (Sparta–6) – Očadlík (VŠB Ostrava) 2:6, 6:4, 6:1, Bartl (ŽLTC Brno) – Hanzík (Start Praha-Topolka) 6:0, 7:6, Hrabal (Milo Olomouc) – Šátral (Sl. PU Plzeň) 6:1, 6:3, Jureček (Uherské Hradiště) – Pučálka (Karlín) 6:2, 6:2, Štork (ČTK Olomouc) – Pultr (Modřany) 6:2, 6:3.

Jak si vedly ženy

Dvouhra žen byla pronásledována nepříjemným vytrvalým deštěm a několikrát se přerušovalo. O největší překvapení prvního dne se postarala Hynková (LTC Pardubice), která se na šampionát dostala jako náhradnice a včera vyřadila třetí nasazenou hráčku Kriegsmannovou (TK Sp. Jihlava) 3:6, 6:4, 6:1. „První set jsem si zvykala na prostředí, míče, antuku i soupeřku. Poznala jsem, že účinnou zbraní bude trpělivost. Vsadila jsem na ni a nechala kazit soupeřku.“

Zdalších výsledků: Zálabská (LTC Pardubice-2) - Vlčková (TC Brno) 7:5, 6:1, Makrlíková (TK Pernštýn 1897 Pardubice) – Horáková (Velké Březno) 6:3, 6:3, Božková (Č. Budějovice) – Ruprechtová (TK Pernštýn Pardubice) 6:1, 6:3, Bekerová (VŠ Praha) - Dobrá (TK Precolor Přerov-4) 4:6, 6:4, 4:2 scr. Dnešní turnajový program začíná opět v9.30 hodin.