Finále mezinárodního turnaje kategorie Futures o 10 000 dolarů, jehož titulárním sponzorem byl Rieter CZ, měl jasného vítěze. 288. hráč světového žebříčku ATP Uladzimir Ignatik porazil za hodinu a 10 minut Poláka Pawola Ciase (ATP 486), který dostal šek na 848 dolarů. Na kurtech V lukách se během týdne ve dvouhře a čtyřhře objevili hráči 11 zemí:  Austrálie, Běloruska, Česka, Francie, Itálie, Maďarska, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska a Ukrajiny. Pořadatelem turnaje byla opět Agentura Vaněk Agency.

Rychlý první set

Ignatik (Běl.-2) – Cias (Pol.-5) 6:1, 6:4. Favorizovaný Ignatik, na kterého jedna z tuzemských sázkových kanceláři vypsala kurs 1,25 proti Polákovým 3,21, vlétl do zápasu jako uragán. Soupeři sebral dvakrát servis a pět ze sedmi gamů vyhrál bez ztráty míčku! „Soustředil jsem se na začátek zápasu a nechtěl dělat zbytečné chyby. Vycházel mně servis, dělal jsem po něm důležité uklidňující body," vysvětlil Ignatik.

Zajímavé výměny

Poté, co Bělorus vyhrál úvodní gam II. setu při podání Ciase opět bez ztráty míčku se zdálo, že technická četa začne brzo zametat a všichni stihneme ještě předkrm sobotního oběda. Jenže dvaadvacetiletý Polák vůbec nesložil zbraně a vyhraným soupeřovým podáním se dostal do zápasu. Od té chvíle se začal hrál velice zajímavý tenis. Soupeři střídali tvrdé forhendy s chytrými kraťasy a povedenými bekhendy po čáře a na tribuně kurtu č. 1 se často ozýval potlesk. Rozhodující byla 5. hra, ve které s novými míči podával Cias. V nejdelším gamu celého zápasu se střídaly gamboly a brejkboly, nakonec rozparáděný polský tenista neudržel nervy na uzdě, rozhodující míč vyhodil z kurtu a podání prohrál. Ignatik si svůj servis až do konce zápasu podržel a v desáté hře proměnil druhý mečbol, což po zápase shrnul: „Čekal jsem, že druhý set nebude stejný jako ten první. Soupeř zvýšil tempo, musel něco udělat se svoji hrou a začal hrát pestřejší tenis, vyšly mu některé údery, zejména kraťasy případně  rány po lajně. Já jsme však zůstal klidný, průběh hry jsem kontroloval, spoléhal na kvalitní podání a věřil v úspěšný konec. Stalo se! V Ústí nad Orlicí jsem odehrál dobrý turnaj, jsem spokojený."

Statistika – I. set (podávat začal Ignatik): 1:0, 1:1, 6:1 (19 minut), II. set (Cias): 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4 (51 minut), ztráty podání 1:4, esa 6:3. dvojchyby 3:1, vítězné míče 63:35, body po 1. podání 96%:50%.