Kvitovou trápí nachlazení, kvůli kterému tento týden skoro netrénovala. Kapitán českého týmu Petr Pála se tak před včerejším losem rozhodl, že svou největší hvězdu nechá prozatím v klidu. „Uvidíme po sobotních dvouhrách, pak se dohodneme,“ uvedl Pála.

„Ještě nikdy jsem první den nefandila. Holkám věřím a myslím, že to zvládnou,“ povídala tradiční opora Kvitová. Její zdravotní stav prý pořád není takový, aby mohla hrát na sto procent. „Takové rozhodnutí není nikdy jednoduché. Udělali jsme ho s lékařským týmem a kapitánem večer před losem,“ dodala světová sedmička.

Víkend bez hvězd?

Jako by nad letošním finálovým mačem mezi domácími Češkami a Američankami viselo prokletí. Nejprve se omluvily prakticky všechny hvězdy zámořského tenisu, v čele se sestrami Williamsovými, Sloane Stephensovou a Madison Keysovou. V tu chvíli se zdálo, že ostřílené dámy ze srdce Evropy budou mít snadnou práci.

Pak ale kvůli zranění odstoupila Plíšková a teď se přidala i zapeklitá situace kolem Kvitové. Na obou stranách se tak v hlavních rolích zjevují poněkud nečekaná jména. Barbora Strýcová finále rozehraje proti teenagerce Sofii Keninové a pak se kurt vydají hradecká rodačka Kateřina Siniaková a Alison Riskeová. Jedině Strýcová má ve Fed Cupu výraznější zkušenosti.

„Po oznámení původních nominací jsme cítili, že jsme velký favorit. Teď je to daleko vyrovnanější. Půjde o zajímavé utkání,“ předpovídá Pála. Svému výběru nadále věří. „Katka i Bára jsou dobré hráčky, oběma věřím a myslím, že jsme pořád favorit. Nemusíme v sobotu všechno vyhrát, ale jsem přesvědčen, že tři body za dva dny uděláme,“ řekl kapitán.

Tlak je na Češkách

Češky hrají finále Fed Cupu pošesté za posledních osm let, všechny předchozí finálové účasti proměnily v titul. Stejný scénář očekávají domácí fanoušci. Těší se na další trumf.

„Hlavně se musím soustředit na vlastní hru,“ uvědomuje si Siniaková, ze které je náhle česká jednička. S tlakem počítá i výrazně zkušenější Strýcová, doufá ale, že se bude moci opřít o podporu vyprodané arény.

„Výhoda publika bude ohromná,“ očekává česká tenistka, která všechny zaskočila prohlášením, že po tomto finále v tenisovém reprezentačním týmu končí.

„Rozhodla jsem se, že tento víkend bude mým posledním v reprezentační části mé kariéry. Cítím, že nastal správný čas,“ řekla Strýcová, která ve Fed Cupu zažila už zlaté roky 2011 a 2014.

Američanky změny v české sestavě nijak zvlášť neprožívaly. Alespoň navenek. „Tlak je pořád na domácích. My za sebou máme výborný tréninkový týden a připravovaly jsme se na všechny soupeřky,“ uvedla americká kapitánka Kathy Rinaldiová.

O zápletku tenisového dramatu je tak postaráno. České bojovnice v O2 areně vyhrály Fed Cup už třikrát. Zvládnou to i počtvrté?

Pro Krejčíkovou to je zkušenost

Praha - Na dovolené ve Spojených arabských emirátech si užívala klid po náročné sezoně. Idylku ukončil telefonát fedcupového kapitána Petra Pály. Oznámil Barboře Krejčíkové, že má ve finále zaskočit za zraněnou Karolínu Plíškovou. „I když jsem musela přerušit dovolenou, byla jsem moc ráda, že jsem dostala šanci,“ popsala události mladá tenistka.
Pála ji včera předběžně zapsal do čtyřhry, spolu s její parťačkou Kateřinou Siniakovou. V deblu jsou světovými jedničkami.

Probíhaly změny plánů hodně hekticky?
Hlavní bylo změnit let, pak už to byly spíš takové drobnosti. Ptala jsem se Petra Pály, jak to tady funguje, co si mám vzít. Taky mě zajímalo, jak funguje banket. Neměla jsem černé lodičky, tak jsem si je musela koupit. (smích)

Pokud se v neděli dostanete na kurt, pravděpodobně půjde o rozhodující čtyřhru. Necítíte velký tlak?
Ještě jsem na to nemyslela. Ale kdyby to tak dopadlo, tak se na těším. Po boku budu mít Katku nebo někoho jiného z týmu a myslím, že to bude super. Přece jen jsme si letos už něčím prošly, vyhrály jsme French Open a Wimbledon, teď jsme byly na Masters. Tohle je hezká třešnička na konci sezony.

Nebudete zklamaná, když nenastoupíte?
I tak to bude obrovská zkušenost. Je dobré, že si zatrénuju s holkama, že vidím, jak to tady funguje. Doufám, že se Fed Cupu budu zúčastňovat i v budoucnu a zkušenosti, které zatím nemám, se mi budou hodit.